Декоративне оформлення стель

 

 

Багатий вибір матеріалів і технологічних рішень для обробки стелі сприяють не тільки реалізації високохудожніх ідей, але і безконтрольного появи публікацій в журналах інтер’єру, які демонструють несмачні стелі, які характеризуються великою кількістю багаторівневих вигинів, великою кількістю точкових світильників і недоречною ліпниною, а також вульгарно гібридом сюрреалістичних забарвлень і класичного дизайну. Всю цю несмак, в більшості випадків представлену під брендом відомих європейських дизайнерів, наші співвітчизники без оглядки прагнуть відтворити в своїх квартирах, керуючись при цьому нав’язаними радянськими стереотипами «чим яскравіше — тим краще».

Часто ці способи обробки використовуються недоречно, так як оформлення стелі декоративними елементами актуально тільки в разі його гармонійного поєднання з цілісної інтер’єрної концепцією, можливості якої безпосередньо визначаються індивідуальними особливостями і технічними характеристиками приміщення. У зв’язку з існуванням негласних принципів, відповідно до яких про ремонт судять по обробці стелі, ми розповімо вам, як уникнути типових помилок в процесі дизайну декоративних стель, зробивши стельову поверхню вишуканою і унікальною.

Як уникнути типових помилок в процесі оформлення стель?

Щоб уникнути типових помилок, які допускають майстра в процесі обробки стелі, дотримуйтесь порад, представленим в цій статті. Якщо стеля в приміщенні характеризується стандартною висотою, відмовтеся від карнизів з масивної ліпниною, призначених для створення інтер’єру в класичному стилі. Ідея облаштування аскетичного мінімалізму, доповненого «сузір’ями» точкових світильників, також буде не доречною.

Навіть якщо ви схиляєтеся до нестандартних інтер’єрних напрямками з приставкою «арт», пам’ятайте про те, що основу його концепції становлять виваженість і логічність не тільки кольору, а й другорядних аксесуарів.

У разі нехтування базовими постулатами сучасних інтер’єрних рішень, здавалося б, виграшна дизайнерська концепція перетвориться в безглуздий набір аксесуарів поширеного євроремонту.

vidi potolkov 0 500x333 - Декоративне оформлення стель

Традиційні і сучасні способи обробки стель

Кілька десятиліть тому, коли в процесі ремонту квартири використовувалися тільки пересічні способи обробки, стелі тільки фарбували або білили, а найвищим проявом винахідливості господаря була стельова поверхню, обклеєна різнокольоровими шпалерами. Сьогодні стелю, будучи базовою площадкою для творчості, виконує функцію своєрідного полотна, на якому майстер може реалізувати свої найсміливіші фантазії. Сучасні способи обробки стелі, будучи вищим проявом винахідливості, дозволяють змінити простір приміщення до невпізнання.

image0025 500x333 - Декоративне оформлення стель

За останній кілька десятиліть арсенал домашнього майстра поповнився низкою інноваційних рішень, що зберегли і навіть примножити свою популярність. До них відносяться натяжні стельові конструкції і декоративні підвісні стелі, оздоблення стель з використанням керамічної і скляної плитки, а також облаштування дзеркальних стель і декорування за допомогою різних вітражів. Все це розмаїття методів дозволяє здійснювати декоративне оформлення стель не тільки за допомогою традиційної штукатурки, але і оперувати більш грубими фактурами, змінюючи при цьому звичну конфігурацію стелі на користь складної або багаторівневої конструкції. Незважаючи на те, що деякі із способів, перерахованих вище, набули статусу традиційних, плавні або гострі ступінчасті лінії, створювані в процесі їх реалізації, додадуть всьому приміщенню шарм і індивідуальність. На сьогоднішній день відносно новими і оригінальними способами оформлення стелі є наступні:

 • Оформлення стель з використанням трафаретного розпису;
 • Декорування стель за допомогою вітражів;
 • Облаштування дзеркальних стель;
 • Ідеї ​​оформлення стелі з використанням тканини, шкіри, пробки і навіть паркету.

vidi potolkov 7 500x370 - Декоративне оформлення стель

 

Декоративна штукатурка: основні різновиди

Даний варіант декоративного покриття стель передбачає нанесення на стельову поверхню неоднорідною штукатурної суміші, до складу якої включені різноманітні наповнювачі: дрібні камінчики, деревні волокна, а також шматочки кварцу і слюди, що надають суміші «неоднорідність». З причини пластичності штукатурки, домашній майстер отримує можливість створення рельєфної фактури, обриси якої залежать від гранул і в’яжучих речовин, що входять до складу суміші.

В даний час в розпорядженні майстрів знаходяться кілька видів штукатурки:

 • Структурна штукатурка , що представляє собою готову масу білого кольору, яка, в процесі колеровки, набуває бажаний відтінок. Її наносять рівним шаром на стельову поверхню і за допомогою спеціальних валиків, гребінців і шпателів формують необхідний рельєф. Таким чином, техніка нанесення структурної штукатурки вимагає від майстра достатнього професіоналізму;
 • Фактурна штукатурка , завдяки особливостям гранул, що входять до її складу, утворює рельєф без додаткових втручань. Єдине, що необхідно зробити в подальшому, це надання бажаного кольору фактурної поверхні.

b0dc688c125892a06ff85b3624f838dc 500x320 - Декоративне оформлення стель

Якщо ви вирішили облаштувати стельове покриття за допомогою декоративної штукатурки, але не володієте достатнім досвідом, найкращим варіантом для вас стане використання фактурної штукатурки. Щоб в процесі її нанесення отримати різний рельєф і малюнок, необхідно комбінувати штукатурні суміші з наповнювачами різних фракцій.

Переваги декоративного матеріалу полягають в тому, що оштукатурена площину характеризується безшовної площиною, а всі наявні дефекти будуть замасковані рельєфом.

Важливо!  Фахівці рекомендують віддавати перевагу декоративної штукатурки на водній основі, з огляду на те, що вона не виділяє шкідливих речовин. В подальшому на оштукатурену поверхню наносять дисперсійні фарби.

1e1112521432 - Декоративне оформлення стель

Декоративні стелі з гіпсокартону: правила оформлення

Іноді з певних причин штукатурка не може використовуватися в якості декоративного стельового покриття. Йдеться про ремонт в дво-, трирічних панельних новобудовах, що знаходяться в стадії «усадки». У цьому випадку існує високий ризик появи тріщин на оштукатурених поверхонь. Як вимушеної альтернативи класичної декоративної штукатурки виступає стелю з гіпсокартону, також незамінний і тоді, коли необхідно приховати будівельні дефекти стелі, прокласти системи електрокомунікацій та вентиляції, а також встановити точкові світильники.

b77f36070e1207b90c42d0256ffb4c5f 500x379 - Декоративне оформлення стель

Якщо ви все ще не визначилися з матеріалом для оформлення декоративних стель, фахівці рекомендують віддавати перевагу гіпсокартону, котрий володіє рядом незаперечних переваг:

 • Використовуючи гіпсокартон, ви зможете втілити в життя найсміливіші дизайнерські фантазії;
 • Гіпсокартонні конструкції довго зберігають свій первинний зовнішній вигляд, залишаючись чистими і акуратними;
 • Гіпсокартон є екологічно безпечним матеріалом;
 • Облаштувавши декоративний стеля з гіпсокартону, ви зможете приховати не тільки всі дефекти стельової поверхні, але і наявні комунікації;
 • Важливою перевагою гіпсокартону є його демократична вартість.
 • Якщо відмітною особливістю вашої вітальні є велика площа і висота, залишає простір для експериментів, ви зможете надати їй атмосферу урочистості, зробивши ставку на поєднання гіпсокартону і яскравих вставок натяжних стелю, а також повісивши об’ємні ажурні світильники.
 • Використання гіпсокартону дозволяє сконструювати багаторівневі стельові конструкції, ступені яких пофарбовані в різні засоби відтінків рішення одного кольору, що стане підставою того, що в процесі ремонту взяв участь професійний дизайнер.

4 1123 500x373 - Декоративне оформлення стель

Щоб зробити приміщення візуально просторішим, фахівці рекомендують виконувати стелі з гіпсокартону в світлих відтінках: блакитному, перлинно-сірому і т. Д. У тих випадках, коли вітальня досить велика, колірна гамма стель повинна бути виконана переважно в пастельних і квіткових тонах. Для пожвавлення колірної гами і підняття настрою рекомендується додавати вкраплення яскравих відтінків. З причини того, що стеля є завершальним елементом будь-якої інтер’єрної композиції, в багатьох випадках оптимальним варіантом як і раніше залишається білий колір.

Декоративні стелі з гіпсокартону фото

3 1125 500x375 - Декоративне оформлення стель

2 1162 500x375 - Декоративне оформлення стель

Якщо ви плануєте провести монтаж декоративних гіпсокартонних стель, відступивши від класичної колірної гами, фахівці рекомендують дотримуватися певних правил оформлення приміщення, що дозволить уникнути розчарувань.

 • Найкращий варіант оформлення приміщення передбачає фарбування стель в той же колір, що і стіни, проте його інтенсивність повинна бути знижена наполовину. Це обумовлено тим, що на стелі кольору здаються суб’єктивно більш темними, ніж вони є насправді;
 • Якщо в інтер’єрі вже є рожевий колір, світлий відтінок рожевого неприпустимо використовувати при оформленні стелі;
 • Якщо ви плануєте оформити приміщення в насичених тоннах, вибір відтінку необхідно починати зі стелі;
 • Використання відтінків холодних кольорів сприяє зоровому збільшенню висоти стель, однак якщо вікна оформлюється приміщення виходять на північну сторону, від цього дизайнерського прийому рекомендують відмовитися;
 • Якщо для оформлення приміщення ви віддали перевагу кольоровим шпалер з малюнком, не рекомендується фарбувати стелю в фоновий колір шпалер, так як він набуде вигляду грубої неокрашенной штукатурки;
 • Фактурні стелі і конструкції зі складною конфігурацією рекомендують фарбувати тільки в білий і кремовий відтінки.

ukrashenie potolka svoimi rukami 500x375 - Декоративне оформлення стель

 

Читайте також:  Бамбукові шпалери

Імітація ліпнини — варіант декоративного оформлення стель

Інтер’єр приміщення, виконаний в античному або готичному стилі, допускає декорування стель поліуретанової ліпниною, яка, на відміну від гіпсових елементів, характеризується легкістю і простотою монтажу. Декоративне покриття стель, що імітує ліпнину, представлено безліччю різновидів, найбільш популярними з яких є:

 • Молдинги  — елементи, призначені для декорування стиків стелі зі стінами. Гладкі молдинги, декоративне оформлення яких не передбачає наявність рельєфного візерунка, можуть використовуватися в якості додатків до інтер’єрів в класичному стилі, стилях модерн і прованс і навіть сучасному напрямку хай-тек;
 • Розетки  також не відстають за популярністю і застосовуються для декоративного оформлення місць кріплення люстр і світильників на стелю. Також в якості елементів стельового декору використовуються різноманітні квіткові композиції, карнизи і бордюри. Для кріплення поліуретанової ліпнини використовують рідкі цвяхи і спеціальний клей.

image0028 500x333 - Декоративне оформлення стель

Важливо!  З причини високої вартості поліуретанової ліпнини, фахівці рекомендують виготовляти ліпнину самостійно з алебастру, який розбавляють водою і клеєм ПВА і заливають у формочки. Після остаточного застигання суміші, вироби виймають з форм і шліфують їх поверхню.

Основні переваги поліуретанової ліпнини:

 • Висока міцність і тривалий експлуатаційний термін;
 • Підвищена вологостійкість;
 • Невелика вага декоративних виробів з поліуретану;
 • Поліуретанові елементи легко згинаються, приймаючи форму будь-яких криволінійних поверхонь;
 • Часто ліпнину з поліуретану фарбують, однак незабарвлені елементи не пожовтіє з часом і збережуть свій первинний зовнішній вигляд;
 • Високі декоративні властивості і багатий вибір елементів.

lepnina potolok - Декоративне оформлення стель

 

Альтернативні методи декорування стель

Декорування стелі за допомогою вітражів: основні різновиди

Стельові вітражі є одним з найпоширеніших варіантів статусної обробки стельової поверхні. Незважаючи на те, що декорування стелі за допомогою композиції з кольорового скла, зібраних в єдину композицію, є недешевим задоволенням, воно не втрачає своєї актуальності і використовується не тільки в будинках преміум-класу.

q4 m0zmvtnc 500x390 - Декоративне оформлення стель

Різновиди стельових вітражів:

 • Вітраж Тіффані , технологія виготовлення якого передбачає скріплення різнобарвних елементів скляного панно за допомогою латунних, мідних або свинцевих шин. Особливості даних вітражів обумовлюють необхідність наявності спеціальних навичок для їх побудови та встановлення;
 • Фацетний вітраж , також виготовлений з стикуються елементів, однак, на відміну від попереднього варіанту, по всьому їх периметру знята фаска, що сприяє посиленню світлопереломлювання, завдяки чому інтер’єр стає більш оригінальним;
 • Штучний вітраж  являє собою прозоре незбиране скло, на яке нанесена художній розпис або наклеєна плівка, що імітує вітражне зображення.

1427042054 kak sdelat svoimi rukami vitrazhnye potolki1 - Декоративне оформлення стель

Декоративні стелі з дерева  — не менш популярний варіант оформлення стельової поверхні, для здійснення якого потрібно дерев’яна вагонка, доречна в рамках практично будь-якого стилістичного рішення інтер’єру.

Дерев’яні декоративні стелі фото

a9b1de3e0c4f4f38 8215 w618 h411 b0 p0 loft gostinaya 500x333 - Декоративне оформлення стель

005ac9a0c3a20fe481c37e5590c3f412 500x319 - Декоративне оформлення стель

Розпис стелі: різновиди та коротка характеристика методу

Нанести зображення на стельову поверхню можна декількома способами:

 • Намалювати картину власними руками (можливо при наявності художнього таланту);
 • Нанести зображення за допомогою трафарету;
 • В процесі нанесення малюнка використовувати готові штампи і валики;
 • Зробити аплікацію за допомогою вінілових наклейок-стікерів.

24 12 500x333 - Декоративне оформлення стель

Розглянемо кожен спосіб більш докладно.

Самостійне нанесення малюнка

 • Нанесення малюнка своїми руками — багатоетапний процес, що складається з підготовки поверхні, нанесення ескізу і його подальшої розмальовки.
 • Підготовка поверхні має на увазі видалення старої штукатурки за допомогою шпателя з подальшим ретельним миттям стелі щіткою. Виконавши ці заходи, на поверхню наносять акрилову ґрунтовку валиком, завдяки чому надається можливість виявити всі наявні дефекти. Виявлені дефекти ліквідують за допомогою штукатурки і, дочекавшись висихання обробки, здійснюють полірування поверхні. Після цього наносять шар фінішної шпаклівки і акрилову ґрунтовку, яка виступає в якості підстави для малюнка;
 • Нанесення малюнка на поверхню великої площі, розташовану над головою, пов’язане з рядом труднощів і не завжди під силу навіть професіоналу. З огляду на це запорукою успішної роботи є створення комфортних умов для роботи, що мають на увазі установку і фіксацію драбини або спеціального постаменту, що дозволяє працювати лежачи і широко поширеного серед професіоналів;

ceiling murals with birds 500x375 - Декоративне оформлення стель

Підготувавши всі необхідні матеріали і створивши комфортні умови роботи, приступають до нанесення ескізу. Це можна здійснити кількома способами:

 • Перший спосіб має на увазі використання кальки в натуральну величину. На неї наносять малюнок, все лінії якого штрихують чорним вугіллям, після чого малюнок, відображений на кальці, прикладають до стельової поверхні заштрихованої стороною. Всі лінії малюнка ретельно продавлюють олівцем;
 • Другий спосіб має на увазі використання діапротектора, який проектує малюнок безпосередньо на поверхню стелі. Все, що потрібно від художника — це обвести отримане зображення по контуру.

hudozhestvennaya rospis sten i potolkov 500x334 - Декоративне оформлення стель

 • Наступний етап — фарбування малюнка. Досвідчені майстри рекомендують починати розфарбовування малюнка з великих деталей, попередньо змішавши необхідний відтінок на палітрі. Завершують цей етап прорисовкой і деталізацією дрібних елементів.

Важливо! Незважаючи на те, що акрилові фарби характеризуються стійкістю до дії вологи і ультрафіолету, вони потребують додаткового захисту. Щоб напевно продовжити експлуатаційний термін акрилових фарб, зображення покривають акриловим лаком, що додає зображенню додаткову яскравість і виразність.

dekupazh e1422111204666 500x300 - Декоративне оформлення стель

Трафаретний розпис стельової поверхні

Трафарети не потрібно робити самим, їх досить придбати в спеціалізованому магазині. У зв’язку з тим, що матеріал, з якого виготовлені шаблони, швидко виходить з ладу, необхідно купувати кілька ідентичних примірників. Технологія роботи з трафаретами не представляє складнощів, так як з одного боку на них нанесений клейовий склад, що дозволяє приклеювати шаблон до поверхні стелі. Разом з шаблонними ескізами набувають губки і трафаретні кисті, за допомогою яких наносять фарбу на поверхню стелі. З причини того, що кисть відрізняється короткою і жорсткою щетиною, фарбу завдають не мазками, а способом торцювання, що необхідно для того, щоб попередити затікання фарби за трафарет. Дана умова забезпечує чіткість малюнка.

1 raspisnoi potolok 500x375 - Декоративне оформлення стель

Нанесення фарби здійснюється від центру до краю. Для того, щоб побачити результат роботи, шаблон акуратно відклеюють і перевіряють інтенсивність кольору. При необхідності проводять коригування. Після остаточної промальовування трафарету його прибирають і приступають до оформлення іншої ділянки.

Аплікація — доступний варіант декорування стелі

Якщо ви до цих пір не змогли визначитися з методом оформлення стельової поверхні, найкращим варіантом для вас стануть декоративні наклейки на стелю, які використовуються для створення аплікації. Віддавши їм перевагу, ви зможете легко замаскувати всі наявні дефекти стельової поверхні, не вдаючись до масштабного ремонту. Перевагою декоративних наклейок на стелю, фото яких ви зможете побачити нижче, є можливість їх легкого зняття і наклеювання на інше місце без будь-яких слідів на декоруємої поверхні.

foto 3 babochki ujutno rassevshiesja na potolke ozhivjat dazhe samyj strogij dizajn kvartiry 500x334 - Декоративне оформлення стель

montazh nakleek 41 500x333 - Декоративне оформлення стель

Як наклейок на стелю можна використовувати готові вінілові наклейки-стікери або самостійно виготовлені наклейки з паперу, картону, пінопласту і навіть шматочків гіпсокартону.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  5 оригінальних способів наклеїти шпалери

Вам також може бути цікаво:

517 2 500x375 - Декоративне оформлення стель
Выбираем цвет затирки для плитки
Выбираем цвет затирки для плитки Укладка плитки ...
dizayn kvartiry 40 kv m gostinaya - Декоративне оформлення стель
Дизайн однокомнатной квартиры
Дизайн однокомнатной квартиры 40 кв м — ...
numismarty120900016 - Декоративне оформлення стель
Використання бетону в інтер’єрі квартири
Бетон  використовується не тільки при будівництві ...
otdelka sten na kuhne varianty 101 - Декоративне оформлення стель
Оздоблення стін на кухні
Оформлення окремих зон і кімнат в ...
814 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *