Брус або оциліндровані колоди

Що краще: брус або оциліндровані колоди?

Якщо ви нарешті зважилися побудувати свій будинок з дерева, то перед вами обов’язково постане питання, з якого саме матеріалу це краще зробити — з оциліндрованих колод, або з дерева? Адже обидва цих матеріалу мають як очевидні плюси, так і не такі помітні мінуси. Так що ж вибрати?

Оциліндрована колода використовувалося на Русі споконвіку, та й виглядають такі будинки найбільш естетично, нагадуючи багатьом з нас «російську хату». Завдяки натуральності матеріалу в таких будинках створюється затишок і особливий мікроклімат. Так само до плюсів цього матеріалу можна віднести те, що завдяки його натуральній красі, таким будинкам не потрібно зовнішня обробка, вони і без неї виглядають дуже красиво. Але побудувати такий будинок буде набагато дорожче, ніж будинок з бруса.

Якщо ви запланували побудувати будинок з колоди, то потрібно знати про те, що після зведення даху і стін йому буде потрібно додатковий час для усадки, який триватиме майже 10 місяців. Будинку, побудованому з бруса, така усадка не буде потрібно, тому як брус надходить в продаж вже висушений, без зайвої вологи. Крім усього іншого, будинок з бруса набагато тепліше, тому що товщина бруса однакова по всій його довжині. При обробці будинку з бруса ви зможете додатково утеплити стіни зовні.

Підводячи підсумки, логічно зробити висновок про те, що будинок з цього різновиду колоди більше придатний в якості гарного дачного будиночка, переваги для сезонного проживання. У цьому випадку теж потрібно буде подбати про опалення. Найоптимальнішим варіантом буде звичайно ж природний газ, якщо є можливість його підвести. Якщо для опалення використовуватиметься російська піч, то потрібно буде запастися дровами заздалегідь.

 

Читайте також:  Переваги оциліндрованих колод

Будинок, виконаний з простого бруса, відмінно підійде для сезонного проживання: також для постійного проживання подібний матеріал будинку цілком доречний. Коштує такий будинок набагато дешевше і вимагає менше енерговитрат для опалення.

Який побудувати будинок вирішувати тільки самим господарям, але визначитися з витратами і пріоритетами потрібно буде ще на стадії його проектування. І який би матеріал в кінцевому рахунку не був обраний, новий будинок в будь-якому випадку подарує вам затишок, відмінний настрій і тільки ваш особливий мікроклімат у власному новому житлі.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

654 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *