Чому запотівають пластикові вікна ?

Пластикові вікна стають популярнішими рік від року завдяки свої м м ногочісленним позитивних якостей. Вони ізолюють кімнати квартири від вуличного шуму, добре утримують тепло, не вимагають проведення складних заходів по догляду за ними, мають презентабельний вигляд і, як на теперішній час  доступну ціну.

Чому запотівають пластикові вікна всередині
Чому запотівають пластикові вікна всередині

Однак, як і у всіх елементів облаштування будинку, у вікон ПВХ є і свої недоліки, до яких відноситься поява вологи на стеклах під час перепаду температур. Чому запотівають пластикові вікна всередині і чи можна цього уникнути? Це питання хвилює багатьох власників житла, в якому встановлені склопакети, так як подібні прояви приводять до виникнення навколо рами цвілевих проявів, а вони згодом можуть перекинутися і на решту обробку стін.

Наслідки зайвої вогкості - плями цвілі на укосах і стінах
Наслідки зайвої вогкості — плями цвілі на укосах і стінах

 Причини появи проблеми

Як відомо, нагріте повітря в приміщенні піднімається вгору , тому найчастіше вогкість, а потім і грибок виникають в верхніх кутах рами. Відбувається це через перепаду температур теплого повітря, що йде з квартири і холодного, що проникає з вулиці. Сама виражена різниця між ними створюється саме у верхній частині рами. При їх «зіткненні» і відбувається утворення конденсату, але тільки в тому випадку, коли відсутні елементи вентиляції , що сприяють постійному вивітрювання вологи. Це прояв можна охарактеризувати, як освіта «точки роси», тобто створюється температура, при якійволога, що знаходиться в повітрі, перетворюється в конденсат, який зверху стікає вниз по склу. До речі, він також може активно утворюватися і в нижній частині вікна.

Конденсат на внутрішній стороні ПВХ-вікна
Конденсат на внутрішній стороні ПВХ-вікна

Існує і ще цілий ряд причин, що сприяють утворенню конденсату в «точці роси»:

 • Різкі перепади атмосферного тиску, зазвичай супроводжуються настільки ж різкими змінами погоди. Зрозуміло, що вплинути на це людина не в силах.
 • Підвищена вогкість в кімнаті, наприклад, що йде з підвальних приміщень, особливо в квартирах, розташованих на перших поверхах багатоповерхових будинків.
 • Надлишкова вологість, що виникає в результаті приготування їжі або довготривалого надходження пара це в основному стосується приміщень кухні та ванної в приватних будинках, де часто встановлюються невеликі за розміром вікна ПВХ.
 • Висока температура в кімнатах будинку, при дуже низькій за вікном. У таких випадках на стеклах вікон може навіть виникнути обмерзання — замерзання конденсату в нижній частині вікна.
У сильні морози при неправильно підібраному або неграмотно встановленому ПВХ-вікні можна спостерігати і таку картину
У сильні морози при неправильно підібраному або неграмотно встановленому ПВХ-вікні можна спостерігати і таку картину
 • Герметичність склопакета вважається незаперечним його гідністю, а й вона ж позбавляє можливості матеріалами «дихати», що теж є причиною запотівання стекол .
 • Велика кількість кімнатних квітів також може стати причиною утворення конденсату на вікнах. Рослини вимагають періодичного поливу, який дає певну кількість вологих випарів, і вони, не маючи виходу в зв’язку з герметичністю конструкції, осідають на стеклах вікон. Крім цього, якщо квіти встановлені на підвіконні щільним рядом, то вони перекривають надходження теплого повітря від батарей до рами і шибки вікна, що також викликає перепади температур і веде до утворення конденсату.
Читайте також:  Чим мити пластикові вікна
Велика кількість кімнатних квітів на підвіконні теж часто стає причиною зайвої вогкості
Велика кількість кімнатних квітів на підвіконні теж часто стає причиною зайвої вогкості
 • Наявність конденсату на віконних рамах може бути викликано й тим, що занадто широкий підвіконня перекриває надходження теплого повітря від батареї до вікна, спрямовуючи його в сторону кімнати. За правилами нагріте повітря повинно направлятися вве рх вд оль вікна, створюючи теплову завісу, не допускаючи попадання холодного, що йде від вікна в кімнату, і одночасно активно вентіліруя поверхню вікна.
Занадто широкий підвіконня порушує природну вентиляцію внутрішньої поверхні вікна
Занадто широкий підвіконня порушує природну вентиляцію внутрішньої поверхні вікна
 • Побутові причини, такі, як проведення ремонтних робіт із застосуванням розчинів і клею, а також просушування білизни в умовах квартири в зимовий період теж є причинами утворення крапель вологи на пластикових вікнах .
 • Не можна не згадати і помилки, які, можливо, були зроблені при монтажних роботах в ході установки рам. Вони дуже часто є причиною появи конденсату. До найбільш поширеним дефектів установки можна віднести:

— склоблоки, виготовлені з відступами від технології виробництва, які не відповідають заявленій якості і характеристикам, і тому нездатні захистити будинок від холоду, протягу і шуму;

— вибрані для монтажу вікна комплектуючі, які не відповідають цій конструкції;

— неякісна закладення монтажною піною швів між склопакетом і стіною;

— недостатнє утеплення укосів з боку вулиці, в результаті чого холодне повітря проникає в шви між стіною і рамою;

— використання неякісних матеріалів при виготовленні склопакета;

— відсутність або неправильне розташування водовідвідних отворів в рамі.

 • Причиною виникнення конденсату, обмерзання і плям цвілі як на рамі, так і навколо неї може стати невідповідність товщини склопакета кліматичних умов регіону. При зимових температурах нижче 20 градусів не підійдуть однокамерні склопакети    вони просто за своїми характеристиками не здатні захистити приміщення від холоду в зимові морози. Тому при низьких зимових температурах врятувати від вітру і промерзання можуть двокамерні склопакети, а самі рами ПВХ (профілі, з яких вони виготовлені) повинні мати не менше 5 камер.

Відео — Основні причини запотівання пластикових вікон

Вирішення проблем

Щоб вирішити проблеми, що залежать від власника квартири, і позбутися від утворення конденсату, потрібно прийняти деякі доступні заходи.

Як можна вирішити проблему запотівання скла?
Як можна вирішити проблему запотівання скла?

Нормалізація вологості і температури

Знаючи причини виникнення конденсату на стеклах і рамах вікон, можна починати шукати рішення цієї проблеми. Для цього необхідно провести певні дії щодо зниження вологості або підвищення температури в приміщеннях. Проробивши це, можна значною мірою позбутися від виникнення подібного неприємного прояви.

Кімнатний гігрометр - прилад для визначення відносної вологості і температури в приміщенні
Кімнатний гігрометр — прилад для визначення відносної вологості і температури в приміщенні

Щоб бути обізнаним про рівень відносної вологості в кімнаті, необхідно обзавестися гигрометром. «Точка роси» безпосередньо залежить від рівня вологості і температури за вікном і всередині приміщення.   Щоб мати уявлення про те, які температури та вологості показники призводять до утворення конденсату, можна звернутися до наступної таблиці:

Температура в приміщенні2.557.51012.51517.52022.525
рівень 
вологості
Температура близько стекол, що приводить до утворення «точки роси»
20-20-18-16-14-12-10-8-5.5-3.6-1.5-1
30-15-13-11-9-6.5-4.5-2.5-0.5246
40-12-10-7.5-5-30.51.53.86810.5
50-9-7-4.5-2.50.12.54.579.511.514
60-7-4.5-20.32.557.59.51214.516.5
70-4.5-2.52.5579.51214.51719
80-3-0.624.56.5911.51416.51921.5
90-1.513.568.51113.51618.52123
1002.557.51012.51517.52022.525
Читайте також:  Як захистити вікна від злому

Виробники вікон ПВХ вказують в інструкції по їх експлуатації рекомендовані показники температури, при якій утворення конденсату буде зведено до мінімуму. В ідеалі вона повинна становити не менше 18 ÷ 20 градусів тепла. Оптимальним способом підтримки певної температури, яка допоможе зберегти не тільки вікно і стіни кімнати від появи цвілі, але і здоров’я мешканців квартири, можуть стати радіатори або конвектори  з вбудованим термостатом.

А найпростішим виходом з цієї ситуації є регулярне провітрювання приміщення, яке повинно триває по 10 ÷ 15 хвилин двічі на день.

Але більш ефективним способом позбутися від конденсату на вікнах є влаштована в пластиковій рамі постійна вентиляція .

Вентиляція вікон ПВХ

Для того щоб забезпечити правильну вентиляцію пластикових вікон, їх виробниками впроваджені кілька пристосувань,  від яких не варто відмовлятися при виборі моделі.

 • « Гребінка», встановлена на рамі, яка дозволить відкрити стулку на потрібну відстань .
Фіксатор - "гребінка" для виставлення потрібного просвіту вікна при провітрюванні
Фіксатор — «гребінка» для виставлення потрібного просвіту вікна при провітрюванні
 • Звичайна кватирка, передбачена конструкцією вікна.
Регулярне провітрювання повинно стати обов\'язковою процедурою
Регулярне провітрювання повинно стати обов’язковою процедурою
 • Стулка, здатна відкриватися в двох положеннях  повністю і на провітрювання, з відкриттям отвору на 10 ÷ 15 см.
 • Порівняльна новинка в конструкції вікон — щілинне провітрювання, коли віконна стулка відходить від рами буквально на кілька міліметрів.
Вентиляційний клапан набагато спрощує процедури провітрювання
Вентиляційний клапан набагато спрощує процедури провітрювання
 • Вентиляційний клапан , здатний регулювати приток повітря в кімнату.
Найбільш зручні в повсякденній експлуатації автоматичні клапани припливної вентиляції
Найбільш зручні в повсякденній експлуатації автоматичні клапани припливної вентиляції
 • Саморегулююча вентиляція, яка здійснює повітрообмін в міру необхідності, за допомогою каналів в камерах профілю або спеціальних кліматичних клапанів. Клапан  це пластикова коробка, в якому встановлено спеціальне рухливе перо з пластика. Воно контролює вступник повітря, реагуючи на інтенсивність повітряного потоку. Таким чином, коли вітер на вулиці посилюється, перо самостійно прикривається, а при його відсутності клапан відкритий, тому в кімнаті не виникає протягів.
Орієнтовна схема проходження повітряних потоків через вентиляційний клапан
Орієнтовна схема проходження повітряних потоків через вентиляційний клапан

Кліматичний клапан встановлюється в верхньому відділі рами. Якщо площа вікна досить велика, то встановлюється комплект, що складається з двох клапанів.

Якісно влаштована вентиляція вирішить більшість проблем, пов’язаних з утворенням конденсату на вікнах.

Установка вентиляційного клапана

Клапан для вентиляції в ПВХ-вікно встановлюється досить просто , і весь процес не займе багато часу. В комплек кт з кл АПАН входить все необхідне для його установки. З інструментів знадобиться будівельний ніж і викрутка з хрестовим насадкою.

Найпростіший вентиляційний клапан цілком посильно встановити і самостійно
Найпростіший вентиляційний клапан цілком посильно встановити і самостійно

Монтується цей елемент на верхню панель балконних дверей або будь-стулки вікна. Головне  вибрати правильний розмір клапана.

 • Спочатку відкривають стулку і прикладають клапан до планованого місця установки для того, щоб відзначити довжину гумового ущільнювача, який потрібно видалити. Пізніше його місце займеущільнювач, що йде в комплекті з клапаном.
 • Далі, ущільнювач акуратно вирізається. На місцях його зрізу, поруч з рештою ущільнювачем і посередині утворився розриву в паз, де раніше була встановлена ​​гумка, кріплять спеціальні пристосування — заглушки з отворами для саморізів. Через них клапан буде прикручувати в стулці.
 • Потім на стулку встановлюється клапан. Він має на нижній площині шар двостороннього скотча. Необхідно видалити захисну плівку і приклеїти корпус до верхнього торця стулки в потрібному місці. Потім в вушка з отворами вставляються саморізи і вкручуються в встановлені раніше заглушки. Такзабезпечується надійне з’єднання клапана зі стулкою вікна.
 • У комплект обов’язково входять два відрізки ущільнювача, які вставляються в пази клапана між вкрученими саморізами
 • Закінчивши зі стулкою, можна переходити до роботи з ущільнювачем рами. На ньому також зазначається довжина гумки, яку потрібно вирізати. Ця частина, що підлягає видаленню, повинна розташовуватися рівно навпаки встановленого на стулці клапана.
 • Замість вилученого ущільнювача встановлюється новий, з комплекту.
Читайте також:  Противовзломні вікна

На цьому робота завершена. Варто тільки закрити стулку і зрушити регулятор клапана в потрібну сторону, в положення закрито або відкрито.

Відео — Самостійна установка найпростішого вентиляційного клапана

Цю роботу може провести будь-який власник або навіть власниця квартири, так як нічого складного і важкого вцьому процесі немає.

 

Проблема в установці

У тому випадку, якщо після установки клапана і регулярних провітрювань конденсат продовжує збиратися, а зі стін не сходить цвіль, причину слід шукати в правильності загальної установки вікна або в якості самого виробу.

Цілком можливо, що вікно встановлювали "горе-майстри", що наробили купу помилок
Цілком можливо, що вікно встановлювали «горе-майстри», що наробили купу помилок

Для виявлення причини в цьому випадку необхідно запросити фахівця, який проведе ревізію склопакета і якості його монтажу. Після проведення перевірки майстер зможе дати кваліфікований висновок про те, чи можна виправити ситуацію, що склалася, усунувши огріхи неправильної установки, або все ж доведеться замінити вікнона нове.

Позбутися від конденсату на вікні буде нескладно, якщо проблема в недостатній вентиляції приміщення. Потрібно провести ряд простих і доступних заходів, і можна забути про неприємні калюжах на підвіконні або полою на склі.

Складніше буде вирішити проблеми, якщо виробник і установник склопакета попався недобросовісний, і провівпроцес монтажу абияк. У цьому випадку іноді тільки радикальні заходи допоможуть впоратися з виникненням конденсату.

Відео: як встановлюється автоматичний клапан припливної вентиляції

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2218 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *