Чим закрити батареї опалення

При оформленні інтер’єру господар будинку часто стикається з проблемою, ніж закрити батареї опалення, щоб було красиво і затишно, але при цьому без втрати тепловіддачі. На жаль, більшість сучасних опалювальних приладів далеко не завжди гармонійно вписуються в загальну концепцію інтер’єру, тому талановиті дизайнери придумали безліч способів їх маскування. До найпоширеніших можна віднести звичайну фарбування та декорування знімними навісними екранами, проте існує і маса інших цікавих варіантів.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Як правильно закривати батареї

Закрити радіатори опалення можна різними способами, однак далеко не всі з них дозволяють зберегти високу тепловіддачу. Як відомо, принцип дії багатьох опалювальних приладів базується на конвекції, тобто на безперервному і рівномірному русі повітря по всьому приміщенню. Якщо цей процес буде порушений, то температура в кімнаті може помітно знизитися. Тому при виборі способу декорування радіаторів необхідно обов’язково враховувати певні нюанси, які згодом допоможуть значно скоротити втрати тепла.

Які вимоги повинні дотримуватися

Перш за все категорично забороняється повністю закривати опалювальні пристрої суцільними накладними конструкціями. Інакше конвекційні потоки повітря не зможуть вільно переміщатися і приміщення буде залишатися холодним.

Неприпустимо застосування «глухих» конструкцій із суцільною верхньою частиною. Конвекційний потік теплого повітря повинен обов’язково мати можливість безперешкодно підніматися вгору і вільно циркулювати по всьому навколишньому простору.

Збереження фізичного доступу до опалювальних приладів і підведеною до них трубах є ще однією важливою задачею. Навіть найновіша і якісно виготовлена ​​опалювальна система може з часом вийти з ладу в результаті якого-небудь непередбаченого обставини (наприклад, через сильний гідроудару або неправильно виконаний монтаж).

При декоруванні радіаторів варто прислухатися до думки досвідчених сантехніків і обов’язково передбачити вільний доступ до стояка і основним регулювальним деталям — кранів і вентилів, а також різьбовим з’єднанням. Для цього при створенні декоративної конструкції необхідно обов’язково передбачити установку невеликого знімного віконця або дверцята на петлях в потрібних місцях.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Способи маскування радіаторів

Сучасні дизайнери пропонують чимало оригінальних ідей з декорування радіаторів. Ознайомившись з найбільш популярними і затребуваними варіантами, можна легко підібрати ідеальне рішення практично для будь-якого інтер’єру.

фарбування

Одним з найпопулярніших і бюджетних способів маскування є просте фарбування. Найчастіше опалювальні прилади покривають білою фарбою. Якщо шпалери мають нестандартний темний відтінок, то в даному випадку фарба підбирається під колір стін.
 
Існують і більш оригінальні рішення. Наприклад, щоб батареї в приміщенні не привертали до себе зайвої уваги, їх лицьову поверхню заклеюють придатними до інтер’єру шпалерами.
 
Ще одна нестандартна ідея — це оформлення батарей художньої декоративним розписом або малюнком у техніці декупаж. Створювати красиві візерунки найзручніше на сучасних плоских алюмінієвих або біметалевих радіаторах, однак при бажанні подібним методом можна прикрасити і старі чавунні батареї.
 
Декорувати радіатори найкраще до початку опалювального сезону, коли в трубах відсутня гаряча вода. На холодні поверхні фарба лягає більш рівномірно, тому період її експлуатації буде більш тривалим. Якщо планується проводити фарбування в розпал зими, то перед початком робіт слід обов’язково перекрити кран подачі води з системи центрального опалення.

заклеїти

маскування тканиною

Даний спосіб декорування можна віднести до бюджетних. Традиційні щільні штори є невід’ємною частиною багатьох класичних інтер’єрів, тому вони досить часто використовуються для маскування систем опалення.
 
У деяких випадках опалювальні прилади закриваються не фіранкою, а своєрідним текстильним екраном, виготовленим з точно такою ж тканини. Такі вироби виготовляються на замовлення в спеціалізованих салонах з пошиття штор, однак при бажанні подібний елемент декору можна створити своїми руками.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

установка екрану

Декоративні жорсткі екрани можуть бути виконані з самих різних матеріалів.

 
Металеві моделі по конструкції нагадують звичайні сітчасті ґрати висотою від 200 до 600 мм. Їх головні переваги — прийнятна вартість і хороша теплопровідність. До недоліків можна віднести скромний і невибагливий зовнішній вигляд. Виняток становлять лише дорогі елітні моделі, виготовлені за індивідуальним замовленням.

заклеїти

Декоративні екрани, виконані з дерева, завжди користуються особливим попитом. Дані вироби представляють собою просту грати з горизонтальними або вертикальними рейками.

Так як між дерев’яними планками є значна вільний простір, то не створюється перешкод для природного теплообміну, тому такі конструкції є цілком розумним рішенням.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Ефектні скляні вироби продаються в спеціалізованих дизайнерських майстерень і за вартістю зовсім недешеві. Для їх виробництва застосовується товсте вогнетривке скло, декороване різними вітражними візерунками або декоративною фотодруком.
 
Залежно від конструктивних особливостей екрани можуть бути виготовлені з цільного скла або з окремих ламелей, розташованих на певній відстані один від одного. Зрозуміло, більш кращий другий варіант, оскільки в даному випадків циркуляція повітря буде значно краще.

заклеїти

Гіпсокартон є універсальним матеріалом і часто використовується для створення захисних декоративних конструкцій. За зовнішнім виглядом вони можуть бути найрізноманітнішими, все залежить виключно від фантазії дизайнерів.

При бажанні гіпсокартонні екрани можна виготовити самостійно. Матеріал крихкий, але при акуратному зверненні дозволяє втілювати в життя досить оригінальні ідеї. При нагріванні гіпсокартон не виділяє шкідливих речовин і, завдяки якісній перфорованої поверхні, не перешкоджає поширенню теплого повітря всередині приміщень.

закрити радіатор опалення

Ціни на екрани для радіаторів опалення

Екрани для радіаторів опалення

декоративні решітки

По суті вони є різновидом жорстких екранів, являють собою прості навісні конструкції для маскування батарей, розташованих в ніші або під підвіконням.

Грати виготовляються з:

 • пластика;
 • деревини;
 • металу;
 • скло.

Завдяки різноманітності використовуваних при виробництві матеріалів дані вироби розрізняються як дизайном, так і деякими експлуатаційними характеристиками. Підбирати відповідну модель необхідно відповідно до загального стильового оформленням кімнати.

заклеїти

короб

За формою і конструкції декоративні короби бувають найрізноманітнішими, наприклад, іноді вони виконуються у вигляді невеликої консолі або стелажа. Матеріалами для виготовлення можуть служити: фанера, плити МДФ або ДСП, рідше застосовується натуральна деревина.
Головне якість, яким обов’язково повинна володіти дана конструкція, — це хороша стійкість до підвищених температур. Короб з гіпсокартону в плані вартості є одним з найбільш бюджетних варіантів.

З мінусів варто виділити невисоку ударостійкість і схильність до сильної деформації під впливом води.

Гіпсокартонні конструкції зазвичай збираються на каркасах із спеціального тонкостінного металевого профілю. Дерев’яні рейки практично не використовуються, оскільки вони мають високу вартість і трудомісткого процесу складання. Для фінішної обробки найчастіше застосовується традиційна фарбування або обклеювання шпалерами.

закрити радіатор опалення

Декоративні короби з деревинно-стружкових плит виготовляються за тією ж технологією, що і гіпсокартонні конструкції.

Вироби з ДСП мають наступні переваги:

 • доступна вартість;
 • висока міцність;
 • легкість при монтажі (матеріал добре піддається розпилюванню та розкрию).

До недоліків можна віднести сумнівну екологічність (при виробництві дуже часто використовуються небезпечні для здоров’я формальдегідні смоли) і невисоку стійкість до підвищеної вологості.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Декоративні конструкції з МДФ серед споживачів користуються підвищеним попитом.

Їх головні переваги:

 • невисока собівартість;
 • хороша стійкість до температурних коливань;
 • високі естетичні властивості;
 • практичність.

Хоча позитивних якостей у МДФ-коробів чимало, варто відзначити один важливий недолік — під час пожежі деревоволокнисті плити можуть легко займатися.

заклеїти

Вироби з фанери характеризуються хорошою зносостійкістю і цілком демократичною вартістю. Також до їх плюсів можна віднести порівняно невелику вагу і дуже хорошу екологічність. За своїми екологічними показниками фанера багато в чому перевершує інші деревно-плитні матеріали.

Конструкції мають непоганий зовнішнім виглядом і цілком гідними експлуатаційними характеристиками. Для виготовлення короба своїми руками найкраще купувати фанеру марки ФК. Цей різновид матеріалу має меншу вологостійкість, однак при її виробництві практично не використовуються небезпечні для здоров’я компоненти.

заклеїти

Декоративні короби з натуральної деревини завжди виділяються своєю благородною зовнішнім виглядом. Найбільш гармонійно подібні конструкції виглядають в класичних інтер’єрах, особливо якщо в приміщенні присутні будь-які інші дерев’яні елементи.

Вибираючи для маскування батарей короб з дерева, необхідно враховувати, що з часом він може почати розсихатися і деформуватися. Перш за все це пов’язано з постійним впливом високих температур. Щоб максимально продовжити термін експлуатації дерев’яного виробу, рекомендується встановлювати декоративну конструкцію як мінімум в 5-6 см від радіатора.

закрити радіатор опалення

Установка радіаторів в стіни

Даний спосіб можна без перебільшення назвати одним з найскладніших в реалізації. Найчастіше його вибирають ще на етапі будівництва будинку або в процесі проведення капітального ремонту.
 
Провести приховану установку радіатора можна двома різними методами:
 1. У спеціально створену нішу. Як показує практика, дане рішення найкраще реалізується тільки в споруджуваних будинках.
 2. Помістити всередину фальшстени. Її зведення проводиться в повністю відбудованому будинку. Фальшстена в даному випадку повністю приховує за своєю поверхнею не тільки радіатори опалення, але і багато інших інженерні комунікації.
 
Здійснюючи прокладку опалювальної системи усередині стіни, необхідно пам’ятати про те, що згодом можуть виникнути певні складнощі при її ремонті та технічному обслуговуванні. Крім того, такий спосіб обігріву вимагає обов’язкової теплоізоляції зовнішніх стін будинку, так як в противному випадку тепло може йти за межі житлового простору.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Особливості монтажу батарей у ванній і кухні

Унаслідок підвищеної вологості і обмеженості простору радіатори в малогабаритних кімнатах рекомендується ховати в навісні шафи. Використовувати декоративні навісні короба і екрани небажано, оскільки в даному приміщенні вони будуть виглядати не дуже привабливо.

Якщо радіатор на кухні розташований під вікном, то зверху його можна закрити широкою стільницею, а знизу — звичайним підлоговим шафкою. Щоб забезпечити нормальний теплообмін в приміщенні, фасади меблів повинні обов’язково мати спеціальні вентиляційні отвори.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Як приховати труби

Опалювальні комунікації, так само як і самі радіатори, у багатьох сучасних інтер’єрах є вкрай небажаним елементом. Закрити батареї опалення і труби можна кількома способами.
 
Найпопулярніші варіанти:
 • фарбування під колір стін;
 • використання гіпсокартонного короба;
 • декорування за допомогою підручних матеріалів: квітів, шпагату, тканини, прядив’яної мотузки і т. п.

При декоруванні труб гіпсокартонних коробом необхідно пам’ятати про те, що для якісного повітрообміну і обігріву всього приміщення дана конструкція повинна мати достатню кількість вентиляційних отворів.

закрити радіатор опалення

Виготовлення екрану з гіпсокартону своїми руками

Виготовлення гіпсокартонного короба зазвичай починається з підготовки необхідних витратних матеріалів та інструментів.

Для створення простої конструкції будуть потрібні:

 • профілі CD і UD;
 • лист гіпсокартону;
 • наждачний папір;
 • рівень;
 • клей ПВХ;
 • ножиці по металу;
 • рулетка;
 • канцелярський ніж;
 • шуруповерт;
 • перфоратор;
 • шпаклівка;
 • грунтовка;
 • армована стрічка.

Перед тим як приступити до виготовлення декоративного короба, досвідчені майстри рекомендують нанести на поверхню гіпсокартону 2-3 шари звичайного канцелярського клею. Це не тільки захищає поверхню від пересихання і розтріскування, але і в деякій мірі підвищує теплопровідні властивості матеріалу.

Монтаж декоративного екрану завжди починається зі створення простого ескізу і нанесення точної розмітки на поверхню стіни і підлоги. Розміри майбутньої конструкції завжди залежать виключно від габаритів опалювального приладу.

заклеїти

Після виконання розмітки споруджується каркас з металевих профілів. Готова конструкція повинна бути досить міцною і стійкою. Якщо вона хитається, то її рекомендується зміцнити за допомогою додаткових поперечних елементів.

заклеїти

Готовий каркас обшивається заздалегідь нарізаними гіпсокартонними листами. Для їх кріплення найчастіше використовуються саморізи (не менше 3-4 штук на один метр).

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Після обшивки каркаса вся конструкція обробляється ґрунтовкою і шпаклівкою. Всі шви між окремими частинами гіпсокартону обов’язково закладаються спеціальної армуючої стрічкою. В якості фінішного декоративного покриття найчастіше використовуються звичайна водоемульсійна фарба або шпалери.

На заключному етапі в короб встановлюється відповідний по дизайну знімний декоративний екран. Для підвищення функціональності всієї конструкції екран рекомендується вибирати з великою кількістю отворів, що не ускладнюють циркуляцію повітря.

ніж закрити батареї опалення (головний ключ)

Відео

В даному відео наочно розповідається про технології художнього розпису алюмінієвих радіаторів опалення.

З цього відео можна дізнатися про особливості декоративних екранів і коробів.

В даному відео наочно показаний процес складання декоративного короба.

 

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

871 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *