Біокамін для квартири

Біокамін Як відомо, в умовах квартири побудувати справжній камін на дровах не представляється можливим, оскільки для нього потрібно димар. Але для створення затишку в квартирі на сучасному ринку існує маса пропозицій, і одне з них — так званий биокамин. На відміну від різних пристроїв, що імітують полум’я, вогонь всередині цього виробу горить справжній. Так як подібні продукти викликають чималий інтерес, варто докладніше розібратися, як вони влаштовані і чи можна зробити биокамин своїми руками, що і послужить темою для даного матеріалу.

биокамин в житловому приміщенні

пристрій біокаміна

Продавці і компанії, що займаються виробництвом біокамінів, зазвичай намагаються прикрасити свої вироби, за допомогою новомодних слів описуючи їх як високотехнологічні вироби. Ми ж постараємося розповісти про них простіше і доступніше. Насправді пристрій біокаміна повністю повторює принцип роботи звичайної спиртового пальника або гасової лампи. Він заснований на капілярному підйомі рідини, що знаходиться всередині пористого матеріалу.

Капілярний підйом рідини простіше пояснити на прикладі. Якщо в склянку з водою вертикально опустити один кінець звичайного шнурка, то через якийсь час він весь стане мокрий через те, що вода по капілярах матеріалу підніметься до другого кінця.

капілярний підйом рідини в біокамінів

Так і паливний блок для біокаміна являє собою металеву ємність, наповнену паливом, куди занурений матерчатий або ж керамічний пористий наповнювач. В результаті паливо повністю просочує наповнювач і починає випаровуватися з тієї поверхні, що контактує із зовнішнім повітрям. Так як ємність повністю закрита, тільки в кришці виконано спеціальний виріз, то випаровування відбувається саме з нього.

 металевий паливний бак для побутового каміна

Ці пари і підпалюються користувачем, після чого з’являється невелике синє полум’я. У міру прогріву пальника біокаміна випаровування палива стає інтенсивніше, язики полум’я збільшуються і вогонь дуже нагадує горіння в топці справжнього каміна. При цьому ніякого димоходу немає, що виділяються в дуже малих кількостях продукти горіння викидаються в приміщення і повинні віддалятися вентиляцією.
паливний елемент у вигляді металевої коробки
Компанії, що займаються виробництвом біокамінів, несуть відповідальність за пожежну безпеку своїх виробів, тому паливний елемент у вигляді металевої коробки забезпечений такими елементами:

 • горловиною для заливання палива;
 • захистом від расплесківанія, якщо заливка передбачається через щілину пальника;
 • заслінкою для гасіння полум’я;
 • захистом при випадковому перекиданні біокаміна;
 • з метою підвищення безпеки та зручності деякі моделі оснащуються п’єзорозпал від кнопки на панелі.

Застосовується паливо

Джерелом чистого і практично бездимного полум’я в біокамінах служить добре очищений етиловий спирт. Продавці красиво називають його біоетанолом, розповідаючи, що паливо виготовляється виключно на рослинній основі, а тому є екологічно чистим продуктом. Хоча загальновідомо, що харчовий спирт отримують з пшениці і він є біопродуктів за замовчуванням.

очищений етиловий спирт для біокаміна

Оскільки при горінні етанол дає синє полум’я, то для більшої схожості біокаміна з дров’яним вогнищем в паливо додають дещицю спеціальної речовини — індикатора. Завдяки цьому вогонь набуває жовтого кольору і палаючий биокамин в інтер’єрі квартири виглядає як справжній. Зрозуміло, що подібний ефект дасть лише заводське пальне, призначене саме для подібних пальників.

палаючий биокамин в інтер'єрі квартири

Продуктами повного спалювання чистого спирту є 2 речовини: вуглекислий газ і водяну пару, токсичною двоокису азоту і чадного газу не утворюється, так як горіння відбувається з надлишком кисню. А враховуючи, що паливо для біокаміна спалюється в невеликих кількостях, то вихід продуктів спалювання теж невеликий, з їх видаленням впорається звичайна природна вентиляція квартири. Ось чому дані джерела комфорту і затишку в квартирі не потребують пристрої димоходів.

різновиди біокамінів

Декоративні біокаміни для квартири можна купити в двох виконаннях: як окремий паливний блок або повністю готовий виріб. Сенс придбання пальника простий — паливний блок можна встановити самому і оформити в інтер’єрі як захочеться, наприклад, помістити його всередину порталу з МДФ. Тоді схожість зі справжнім осередком буде ще більше, особливо якщо укласти всередину штучні дрова.

декоративний биокамин для квартири

Як готовий виріб биокамин пропонується наступних різновидів:

 • підлоговий;
 • настінний;
 • настільний.

підлоговий декоративний камін

Принцип роботи у всіх різновидів біокамінів залишається таким же, змінюються тільки розміри і спосіб установки в квартирі. Покриття для вогнища мають великі габарити і, відповідно, ставляться прямо на підлогу з таким розрахунком, щоб поблизу відкритого вогню не було горючих предметів або речей.

настінний вогнище в інтер'єрі житлового приміщення

З тими ж застереженнями настінні моделі кріпляться до стіни, а маленькі настільні біокаміни просто ставляться на будь-яку горизонтальну поверхность.Европейскіе виробники біокамінів виготовляють не тільки пальник з заслінкою для гасіння вогню, але і оснащують свої продукти п’єзорозпал, а більш досконалі системи і електричним розпалом від нитки розжарювання.

маленький настільний топливник

Подібні осередки останнього покоління мають такі додаткові функції:

 • датчики безпеки зі звуковим сигналом;
 • система захисту від дітей і тварин;
 • дистанційне керування c пульта або через смартфон;
 • взаємодія з системою «розумний дім» за допомогою власного Wi-Fi;
 • 6 — ступінчаста регулювання полум’я;
 • дисплей, що відображає рівень палива в ємності.

Примітка. Вироби, обладнані тільки п’єзорозпал, що не потребують підключення до електромережі, а більш досконалим пристроїв з автоматикою безпеки та управління таке підключення потрібно.

Виготовлення паливного блоку

Простота конструкції спиртового вогнища дозволяє робити його з будь-якими розмірами і конфігурацією, що підходять до інтер’єру вашої квартири. Є кілька моментів, на яких слід акцентувати увагу, виконуючи виготовлення біокаміна своїми руками:

 • від розмірів паливного блоку залежить місткість бака і тривалість горіння;
 • величина і довжина щілини в кришці бака визначає розміри полум’я і теж впливають на витрату біоетанолу;
 • бак повинен бути повністю герметичним і надійно закріплені і не щоб уникнути перекидання;
 • при виготовленні важливо передбачити безпечну заправку біокаміна паливом;
 • відкритий вогонь слід захистити, бажано це зробити з усіх боків за допомогою скла.

Порада. Якщо ви плануєте використовувати для огорожі звичайне скло, не ставте його занадто близько до вогню.

виготовлення біокаміна своїми руками

Якщо слідувати технології виробництва біокамінів, то спочатку необхідно з листової нержавіючої сталі зробити герметичну ємність. Тут не обійтися без зварювальних робіт, найкраще їх виконувати полуавтоматом в середовищі аргону. Тоді шви будуть акуратні і в той же час герметичні. Спочатку лист металу розмічають по заданих розмірах, а потім згинають під кутом 90 °, щоб вийшла коробка, а кришку для неї вирізують окремо. Для виготовлення паливного блоку біокаміна можна взяти за основу наступний креслення:

конструкція паливного блоку біокаміна

Стики з боків ретельно проварюють і перевіряють на проникність. Потім всередину поміщають другу ємність менших розмірів, виконавши в її днище безліч отворів. Усередині цього контейнера розташовується всмоктуючий матеріал. Потім зверху кладуть перфорований лист металу, приварюють кришку і встановлюють заслінку. Для її закривання варто зробити невелику кочергу з ручкою. Готовий виріб виглядає таким чином:

топливник з металу

Залишається виконати декоративне оформлення вироби. Як уже сказано вище, його можна вбудувати в камінний портал і обкласти камінням або штучними дровами. Всі способи оформлення перерахувати неможливо, все залежить від вашої фантазії. Головне, — не використовувати при цьому горючі матеріали. Один з оригінальних способів виготовлення і оформлення декоративного біокаміна показаний на відео, зняте у вигляді покрокової інструкції:

висновок

Як виріб, що створює затишну обстановку в квартирі, биокамин і справді дуже вдале рішення, хоча і не найдешевше. Але якщо для вас важливо отримувати від нього тепло, то доведеться звернути свій погляд на інші види штучних каменів, наприклад, електричні з імітацією полум’я. Спиртовий пальник лише створює справжній вогонь, але тепла вона виділяє зовсім небагато, так що розраховувати на це не варто.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Гнучка підводка для води

Вам також може бути цікаво:

1 2 - Біокамін для квартири
Як опалити гараж без електрики
Багато власників автомобілів задаються питанням, як ...
gibkaja podvodka dlja vody - Біокамін для квартири
Гнучка підводка для води
Гнучка підводка для води Гнучка підводка для ...
473ca11dea400b3d4a06f7e23f83c4a1 500x450 - Біокамін для квартири
Як виготовити котел
Як виготовити котел своїми руками В осінньо-зимовий ...
1 1389 - Біокамін для квартири
Система захисту від протікання води в квартирі
Система захисту від протікання води в ...
828 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *