Лазня розміром 3 х 3

Якщо площа заміської ділянки не дозволяє звести велику споруду, вам буде цікава планування лазні 3 на 3 всередині, як на фото нижче. Вибравши один з найпростіших варіантів, можна спорудити передбанник разом з жаром навіть на маленькій території. Але щоб банна конструкція була функціональною і працювала добре, важливо врахувати деякі нюанси.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Варіант маленької банної споруди на ділянці

Проект лазні 3 на 3: плюси і мінуси

 

Сучасні лазневі споруди включають в себе кілька приміщень, хоча раніше досить було й одного. Окремими кімнатами можуть бути: мийна, душова, басейн, передбанник, більярдна зона, роздягальня, тамбур і т. Д. Однак на маленькій площі реалізувати всі ідеї складно, тому слід все добре продумати і вибрати найважливіші аспекти. Розглянемо переваги і недоліки маленьких будівель.

плюсимінуси
Економія на будівельних матеріалах як для внутрішньої обробки, так і для зведення фундаменту;Баня розрахована мінімум на 2-3 людини одночасно;
Витрачається менше часу на роботи зі зведення лазні;Можна звести тільки одноповерхову конструкцію;
Площі вистачить навіть на організацію невеликої кімнати для відпочинку;Може знадобитися додаткове утеплення стін, якщо лазня стоїть окремо від житлового будинку і не є прибудовою.
При бажанні можна побудувати веранду або терасу для чаювань; 
Підходить для маленьких за площею дачних ділянок; 
Для обігріву лазні потрібно найпростіше і бюджетне обладнання. 

Зазвичай для внутрішньої обробки лазні 3 на 3 використовується липа, кедр або осика. Зводять споруду з профільного бруса , колод, вагонки та зрубів, а також керамзиту, цегли і масивних блоків. 

Однак вважається, що об’єкти з бруса найбільш якісні і не схильні до усадки з часом. Для візуального розширення простору вдаються до будівництва невеликої веранди. Збільшивши таким чином корисну площу, можна організувати собі додаткове місце для відпочинку.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Баня з виходом на міні-веранду

Лазні можуть різного типу:

 1. Будівлі, які прогріваються за рахунок сухого пара. При цьому температура може досягати від 60 до 120 градусів. Однак приміщення відрізняються зниженою вологістю — до 25%;
 2. Сирі лазневі приміщення з температурою до 60 градусів і високим рівнем вологості;
 3. Водяні лазні на гарячій воді.
Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Приклад внутрішнього планування

Сьогодні зустрічаються римські, ірландські, російські, фінські лазні, офуро і хамами. Розглянемо кожен вид окремо:

 1. Російська — найпоширеніший тип банних споруд, що має на увазі наявність передбанника, мийної і парної з великою піччю;
 2. Ірландські — лазні з 5 кімнат, які з’єднані один з одним загальним коридором посередині;
 3. Римські — включають 5 окремих приміщень, з’єднаних суміжними стінами: передбанник, теплу, гарячу і парну кімнату, а також разгрузочное приміщення з більш низькою температурою;
 4. Фінські — це традиційні сауни. Складаються з однієї кімнати з низькою вологістю і гарячою парою;
 5. Хаммам — турецька водяна баня, підходить для людей, які не люблять занадто високі температури. Внутрішнє планування включає басейн з гарячою водою і ще кілька ємностей з більш прохолодною;
 6. Офуро — або японські лазні у вигляді бочки з гарячою водою і трав’яними відварами.

Територію навколо лазні на ділянці можна оформити різним способом: посадити красиву живопліт, чагарники, викласти альпінарій , альпійську гірку або квітник. Будувати банний будинок не рекомендується поряд з сараєм або гаражем, щоб уникнути загоряння.

Класичний проект лазні 3 на 3

 

Площа 9 кв метрів — не найкращий розмір для зведення лазні. Але великогабаритні конструкції не завжди необхідні, особливо вони не доречні на маленьких ділянках.

Читайте також:  Детская песочница

Традиційна банна споруда складається з декількох частин:

 • передбанника — приміщення для відпочинку. тут важливо подбати про комфорт, встановивши стільницю і зручні атрибути меблів для сидіння;
 • парилки — повинна бути встановлена піч -каменка для вироблення тепла і пара. Розміщувати парилку краще між парною і передбанником поблизу вхідних дверей. Тут повинні знаходитися лежанки або обладнані полиці для економії простору, на яких кожна людина повинна міститися повністю на весь зріст;
 • мийки — тут буде знаходитися ємність з водою для охолодження.

Місце розташування вибирається таким чином, щоб будова знаходилося на відстані від 15 метрів від житлового будинку. Це доцільно з точки зору дотримання техніки безпеки. Кращим варіантом вважається близькість лазні з природним або штучним водоймищем: ставком, басейном і т. Д.

Підставою для банної споруди повинен служити піщано-гравійний ділянку. В іншому випадку доведеться викопувати яму 1,5 метра глибиною, а потім засипати її грунтом.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Рекомендації по влаштуванню парилки:

 • сама верхня полиця повинна знаходитися не в сильній близькості до поверхні стелі, щоб було зручно спускатися, що не вдарившись головою об стелю;
 • висота кожної полиці повинна бути розрахована заздалегідь, ще на етапі проектування лазні і створення креслення;
 • вибирати лавки потрібно як високі, так і низькі. Другі будуть використовуватися новачками і людьми, які не виносять високих температур;
 • піч потрібно розташувати таким чином, щоб було зручно дотягуватися до неї, лежачи на полиці;
 • краще, якщо в парній будуть досить низькі стелі і поріжок біля вхідних дверей. Це потрібно для того, щоб кімната швидко прогрівається, і пара не йшов крізь дверні щілини.

Важливо розраховувати не тільки ширину і висоту банної споруди, а й висоту стель. Кількість самих полиць (лежаків) і їх конфігурація залежить від побажань власника і частоти використання приміщення. Приклад планування лазні 3 на 3 всередині показаний на фото.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Спрощений проект лазні

 

Найпростіший варіант передбачає наявність двох однакових за розмірами приміщень: парилки і передбанника (роздягальні). Можна обладнати невеликий ганок або міні-терасу, а також маленький тамбур (1 на 1).

Саму піч слід обладнати на стіні, що з’єднує обидва внутрішніх приміщення, а в парильні передбачено віконний отвір для провітрювання кімнати.

 
banya 3 na 3 planirovka vnutri foto 2 - Лазня розміром 3 х 3

З мансардою

Доповнити банну конструкцію можна мансардою, яка є неповноцінною другим поверхом. Там можна розмістити зону відпочинку і просто обладнати невелику комору з відсіком для зберігання речей і господарських інструментів. Площа такої лазні 3 на 3 може досягати 15 кв метрів, для другого поверху можна виділити до 7 кв метрів.

Читайте також:  Прикраса саду своїми руками

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

 

Де краще розмістити мийку

В одноповерховій лазні 3 на 3 площею 9 кв метрів необхідно все розмістити максимально зручно і компактно, щоб усім було комфортно, і приміщення функціонували за всіма правилами. Кімнату з мийкою краще поєднати з парним відділенням. Щоб митися було зручніше, краще прилаштувати до лазні додатковий утеплений передбанник. Лазню можна облаштувати по вищому розряду, не виходячи при цьому за рамки запланованого бюджету.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Внутрішнє оздоблення та планування

Спочатку в лазні необхідно провести всі комунікації, а зокрема світло, якщо мається на увазі наявність електроенергії на дачній території. Витяжка обладнується з кімнати відпочинку або парної і може бути системою вентиляції, що працює за допомогою механічного запуску.

Потім відбувається утеплення парилки з використанням мінеральної вати або іншого виду утеплювача. Щоб пар відбивався від стін, внутрішні стіни обробляють фольгированним изолоном. Поверхня стелі обшивається дерев’яною вагонкою з осики, дуба або липи.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Віконні і дверні отвори краще розташувати в такий спосіб:

 • для дверей слід спланувати місце з південного боку, так як сніг тут буде сходити раніше, ніж на північній. Такий лазнею дуже зручно користуватися в зимовий і весняний час;
 • вікна краще робити на західній частині споруди в передбаннику (тамбурі), парильні і помивочной. Таким чином, світло буде добре освітлювати внутрішнє приміщення парилки, що дозволить значно заощадити на електроенергії.
Відмовлятися від віконних прорізів, навіть в такій маленькій бані 3 на 3, не варто. Вікна — це додаткове провітрювання приміщень, а не тільки джерело природного сонячного світла. Оптимальний розмір вікна в маленькій конструкції — це 40 на 40 сантиметрів.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Дуже важливо комфортно облаштувати простір передбанника: повісити гачки для одягу та рушників, передбачити полички для ємностей і відер, а також підставку для взуття. Доброю ідеєю буде розмістити там невеличкий столик і стільці (або лавочку).

Читайте також:  Креативне оформлення клумб і майданчиків

Дві найважливіші кімнати — це парна і мийка. Для зручності можна обладнати окремий тамбур (1,5 м), відокремивши душову (2,5 м) від парилки (2 м). передбанник при цьому становитиме 2 м, а загальна площа — 8 кв метрів. Сюди поміститися навіть невелика дешева кабінка, настінне дзеркало і маленький кутовий диван.

Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Міні-лазня з верандою

Ми бачимо, що навіть на самому маленькому заміській ділянці можна побудувати затишну сучасну лазню , оснащену всім необхідним. І це зовсім не тісна коморка, а повноцінний банний будиночок і мініатюрна здравниця.
Баня розміром 3 на 3: фото планувань

Оригінальна міні-лазня у вигляді дерев’яної бочки

 

Сьогодні дуже популярні маленькі лазні 3 на 3, а також безліч фото-прикладів планування, адже приміщення всередині компактні і затишні. Весь простір банної споруди при цьому використовується максимально ефективно, а також економляться кошти на будівництво та оздоблення. Тому для зведення лазні на своїй ділянці зовсім не обов’язково планувати грандіозну багатоповерхову конструкцію, досить буде і невеликого приміщення.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

2779 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *