Автономна каналізація

Автономна каналізація

При будівництві заміського будинку рано чи пізно постає питання про необхідність спорудження каналізаційної системи. Так як централізована каналізація присутня тільки в межах міста, то власник заміської нерухомості завжди замислюється про спорудження автономної системи. Звичайно, можна найняти фахівців, які проведуть всі розрахунки і встановлять септик, але коштувати це буде досить дорого. Щоб заощадити, кожен може ознайомитися з тим, як споруджується автономна каналізація своїми руками.

 

Наша стаття покликали розкласті все по Поличка від качана и до кінця, починаючі з проведення розрахунків и закінчуючі пусконалагоджувальні роботами. Прочитавши ее, ви будете мати хороше уявлення про принципи и методи влаштування автономних каналізаційних систем на заміській ділянці. При наявності бажання и вміння поводітіся з інструментами, ви зможете самостійно змонтуваті Автономної каналізацію одного з відів.

Автономна каналізація ХмельницькийСхема каналізації приватного будинку

етап проектування

Коли здійснюється будівництво заміського будинку, то найчастіше робиться це за індивідуальним проектом. Відповідно для нього не існує типової схеми пристрою каналізації, і робити розрахунки доведеться самостійно. Для цього необхідно знати основні правила проектування каналізаційних систем і їх пристрій. Спочатку креслять схему внутрішньої каналізації із зазначенням всіх сантехнічних приладів і параметрів труб між ними.

Для зовнішньої каналізації основним параметром є продуктивність септиків, яка залежить від кількості проживаючих у будинку людей і числа сантехнічних приладів. Крім того, важливе значення має глибина закладки трубопроводу і септиків в землю або ступінь їх утеплення в разі зовнішньої установки. Ці параметри залежать від кліматичних умов. Головною умовою тут є підтримка в септику температури достатньої для життєдіяльності бактерій, які розкладають нечистоти. Оптимальною є температура в 50 градусів. Вибираємо тип септика залежить від геологічної будови шарів грунту і глибини залягання грунтових вод на ділянці.

Кожен, хто збирається проектувати автономну каналізацію в заміському будинку, повинен розуміти, що вона складається з декількох взаємопов’язаних частин:

 • Внутрішня система каналізації складається з певної кількості труб, які з’єднані між собою в загальну мережу за допомогою фасонних сполучних частин. Вона має загальний вихід з дому і з’єднується з зовнішньої системою каналізації через так званий зворотний клапан, який покликаний запобігати підйом води в будинок при переповненні ємностей зовні. Внутрішні каналізаційні мережі іноді присутні не тільки в самому будинку, але і в інших, що знаходяться на ділянці будівлях. В цьому випадку, кожна з них має свій вихід, з’єднаний з септиком.
 • Зовнішня система каналізації буває декількох видів: вигрібна яма (підійде для рідко відвідуваних місць, наприклад, дачі або лазні), накопичувальна ємність (придатна для малої кількості води), септик або станція біологічного очищення (найбільш підходящі варіанти для повноцінного заміського будинку з постійним проживанням) .
 • Зливова каналізаційна система влаштовується на погано дренованих грунтах навколо будинку. Вона може бути самостійною, але іноді її інтегрують в загальну систему.

Для правильного монтажу, будь-яка з цих систем повинна бути ретельно розрахована.

Проведення необхідних розрахунків

Існує велика кількість вихідних даних від яких будуть залежати параметри тієї чи іншої системи. Розрахунки проводяться для кожної частини каналізації окремо. При цьому проектування внутрішньої каналізації варто зробити ще на етапі створення спільного проекту будівлі.

внутрішні мережі

Для того, щоб внутрішня каналізаційна система працювала в штатному режимі і не давала збоїв, необхідно провести її грамотний розрахунок згідно з існуючими нормативами:

 • Визначаються оптимальні місця установки всіх сантехнічних пристроїв всередині будівлі в повній згоді з нормативами і існуючими правилами. Тут же проектується і тип підключення цих приладів до системи.
 • Вибирають найбільш підходящий спосіб відведення стоків з системи. Відомі напірні і самопливні внутрішні каналізаційні системи. У приватних будинках переважно монтують більш елементарний другий варіант. Але, в даному випадку виробляють правильний розрахунок кута нахилу труб.
 • Кут нахилу будь-каналізаційної труби залежить від її діаметра і довжини. За нормативами пропонується нахиляти труби діаметром 50 мм на 3 см за кожен погонний метр, труби діаметру 100 — 110 мм 2 см / м.п. Більш, ніж 160-міліметрові труби 0,8 см / м.п.
 • Для обчислення необхідного діаметра труби каналізації обчислюють потужність того сантехнічного пристрою, до якого вона підведена.
 • Знаходять оптимально допустимий місце для установки фанових труб і стояків.
  Вони необхідні для вирівнювання тиску у всій каналізаційній системі.

Важливою умовою проектування внутрішньої каналізації є завдання відомості кількості кутів до мінімуму. Це обумовлено тим, що саме в кутах найчастіше утворюються засмічення.

Автономна каналізація ХмельницькийСхема внутрішньої каналізації двоповерхового будинку

зовнішні пристрої

При проектуванні системи зовнішньої каналізації приймаються до уваги екологічні вимоги, що пред’являються до здійснення діяльності на присадибній ділянці. Наприклад, занадто близьке розташування водозабірного колодязя або свердловини для постачання домогосподарства питною водою не дає можливості споруджувати септики без наявності в них багатоступінчастої очищення. Важливе значення має спосіб відведення стоків. У рідкісних випадках використовується централізований відведення, але набагато частіше використовується автономна каналізаційна система. Обсяг накопичувальних баків і їх продуктивність безпосередньо залежить від кількості проживаючих у будинку осіб і сумарного обсягу їх водоспоживання.

Зовнішня каналізація є єдиним цілим з внутрішньою мережею каналізаційних труб. З’єднання здійснюється за допомогою вихідної труби, яка заглиблюється нижче того рівня, на якому припиняється застигання грунту. При неможливості цього або недоцільність потрібно продумати спосіб утеплення і підігріву даної ділянки труби.

 

Автономна каналізація ХмельницькийСтанція біологічного очищення

Правила розміщення ємності для утилізації каналізаційних стоків наступні:

 • Зазвичай не захищена вигрібна яма повинна розташовуватися не менше, ніж в 15 м від фундаменту будинку.
 • Переливний колодязь з відкритою другий ємністю — 12 м.
 • Септики будь-якого виду — 5 м.
 • Сучасні високотехнологічні станції біологічної очистки — 3 м.

Якщо резервуар знаходиться на досить великій відстані від будинку, то незалежно від глибини його залягання, трубу зливу потрібно утеплити теплоізоляційними матеріалами. Можливо також використовувати електричний гріє шнур.

етап будівництва

Спорудження всієї каналізаційної системи здійснюється в кілька етапів, які чергуються з певною послідовністю. В ході проектування повинна бути виконана схема всіх комунікацій із зазначенням довжини труб і їх діаметрів. Стояк і труби, які горизонтально виходять з дому в зовнішнє каналізацію виготовляють з пластикових труб діаметром 100 — 110 мм. Вся інша підводка робиться з 50-міліметрових труб. Діаметр фонової труби дорівнює діаметру стояка. Вона взагалі може бути його продовженням. Внутрішня і зовнішня каналізаційні системи можуть з’єднуватися гофрованої трубою. Це дає велику гарантію надійності при переміщеннях грунту. Однак її внутрішня поверхня повинна бути гладкою.

Підготовчий етап

На цьому етапі готують інструмент для виконання робіт. Для внутрішніх систем потрібно:

 • Пила по пластикових виробах, яку називають підрізної. Використовується вона для урізання труб за необхідними розмірами.
 • Гострий ніж, призначений для зрізання різних задирок на зрізах і формування фаски на обрізаних кінцях труби.
 • Комплекти гумових монтажних ущільнювачів.

Монтаж зовнішньої системи потребують наявності: лопат або землерийної техніки, а також будівельних матеріалів, таких як щебінь, пісок, цемент, утеплювач.

Для монтажу системи каналізації недостатньо обзавестися тільки трубами. Будуть потрібні ще й фасонні частини до них:

 • Відводи, які необхідні для формування різних кутів. Існують 45 або 90 градусні деталі. На кінцях у них є розтруби з кільцями ущільнювачів для більш щільного з’єднання труб між собою.
 • Перехідні відводи потрібні для створення звичайних з’єднань між двома трубами однакового діаметра.
 • Потрійні або четверні фітинги призначені для організації розгалужень трубопроводу.
 • Перехідними муфтами обладнані місця переходу між трубами різних діаметрів.

Для зручності монтажу труб, їх кінці потрібно нагріти в гарячій воді. Це розм’якшить пластик і дозволить вільно його монтувати в єдину мережу.

Основний етап монтажу внутрішньої каналізації

Спочатку потрібно встановити вертикальні стояки в необхідній кількості. зазвичай їх прокладають від самого цоколя до даху. Верхня частина відіграє роль фанової вентиляційної труби. Місце для установки таких стояків вибирають якомога ближче до унітазів. Це обумовлено тим, що вони повинні розташовуватися не далі 1 м від стояків. Якщо все унітази розташовані в одній вертикальній проекції, а сам будинок невеликий площа, то досить буде поставити лише один стояк. Допускається, щоб найдальший прилад відстояв від нього максимум на 5 м.

До стояка приєднуються всі підводні труби. Спочатку підключають труби від унітазів. Вони повинні розміщуватися нижче інших. Потім підключають всі інші бічні відгалуження. Припустимо на один підвід змонтувати кілька різних сантехнічних приладів. Однак товщина труби, що підводить обов’язково повинна братися відповідно до їх загальної продуктивністю. Підключення всіх сантехнічних приладів за допомогою сифонів є заключним етапом монтажу внутрішньої каналізаційної системи.

Монтаж зовнішньої каналізації

Розглянемо варіант пристрою зовнішнього септика з трьох ємностей:

 • Для виготовлення повноцінного септика знадобиться три металеві або пластикові ємності, місткості кожна по 1,5 м3. Цього буде достатньо, для того, щоб забезпечити переробку стоків від домоволодіння, в якому постійно проживає 4 людини. Ці ємності можна купити, але можна і зробити самостійно при наявності навичок зварника.
 • Готові ємності для стоків, необхідно закопати в землю. Для цієї мети потрібно викопати котлован не менше 2,5 м глибиною і 4 — 5 м завдовжки і помістити туди ємності. Всі їх необхідно з’єднати між собою трубами у верхній частині. Остання ємність не повинна бути герметичною. Добре, якщо у неї замість дна буде просто грати. У стінках теж повинні бути отвори. Це потрібно для того, щоб вода з останньої ємності вільно йшла в грунт на остаточну доочистку. Щоб це відбувалося якісно, ​​під ємністю повинен бути влаштований дренажний шар з щебеню і гравію.

Такий септик функціонуватиме таким чином. Ка тільки перша бочка заповниться водою, вона почне переливатися в другу бочку. При цьому тверді фракції стоків будуть осідати на дно. Аналогічний процес почне відбуватися і в другій ємності. У неї ще можна додати субстрат з бактеріями, які активно почнуть переробляти нечистоти. В результаті в третю ємність переливається вже досить чиста рідина, яка йде в грунт, в якому відбувається її повне очищення.

Автономна каналізація ХмельницькийПристрій септика з полями фільтрації

Існують і інші варіанти пристрою зовнішньої каналізації. Зокрема, можна придбати готові септики або станції біологічної очистки. Іноді при невеликому обсязі стоків доцільно просто закопати накопичувальну ємність. Її доведеться час від часу відкачувати.

Автономна каналізація ХмельницькийГотовий септик промислового виготовлення

На завершення хочеться Сказати, что мало спорудіті правильно каналізаційну систему, ее ще й експлуатуваті треба грамотно. Если септик розрахованій під прийом стоків від 4 чоловік, то Вже не в якому разі в будинку НЕ может проживати 10 осіб трівалій годину и користуватись всіма сантехнічнімі приладами. Це неодмінно рано чи Пізно прізведе до аварійної ситуации.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Внутрішня каналізація в приватному будинку

Вам також може бути цікаво:

122 - Автономна каналізація
Як заховати труби опалення
Після проведення сучасного ремонту враження від ...
.webp - Автономна каналізація
Живі бактерії для септиків
Проблема очищення вигрібних ям і септиків ...
1 6 e1556171529877 - Автономна каналізація
Септик для дачі без відкачування
Септик для дачі без відкачування: види, ...
65y - Автономна каналізація
Ухил каналізаційної труби
Ухил труб каналізації - одне з ...
1004 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *