Арочні вікна

Арочні вікна: фото, ідеї оформлення

Вікна у вигляді арок міцно прижилися в архітектурі різних стилів і панували в культурі народів багато століть. На деякий час цей архітектурний прийом відтіснили конструктивісти і прихильники функціонального стилю, і багатоповерхова забудова велася без таких «надмірностей». Сьогодні вони повертаються в індивідуальну забудову, як особливий дизайнерський прийом, та й в забудові громадських будівель теж можна побачити вікна-арки. Вони створюють неповторний колорит, незалежно від того, зроблені з пластика або з дерева

Трохи про традиції встановлювати арочні вікна

Як фари автомобіля чимось нагадують очі і змінюють його вигляд, так і в деякі вікна хочеться зазирнути, як в душу, щоб дізнатися, що там всередині. По вікнах в будинку або будівлі можна судити про його «внутрішній зміст». Наприклад, якщо це витягнуті віконні прийоми з вітражними стеклами і арочним оголів’ям, швидше за все — це храм!

1 955 1 - Арочні вікна

Дивлячись на вікна, часто можна безпомилково сказати, що там живуть мусульмани або представники якоїсь екзотичної етнокультури. За арочним вікон і їх оформлення нерідко можна судити про спроможність його господарів і його перевагах. Округлі дерев’яні вікна рекомендують ставити адепти деяких навчань, а сучасні архітектори використовують їх як особливий творчий прийом.

Однак екстремальні архітектурні рішення не скрізь будуть доречні, хоча і надають особливої ​​чарівності житловій кімнаті на верхньому поверсі або в будинку з мансардою. Якщо не влаштовує традиційне рішення, то арочні вікна завжди можна обрати в якості безпрограшного альтернативного варіанту. Вони прикрасять кухню і сходову клітку, вітальню з еркером або просторий хол на вході в будинок.

Округлі верхи вікон використовували в східній архітектурі, в російських теремах, в готичних соборах і при зведенні замків і фортець. Але першими їх випробували стародавні римляни, щоб збільшити віконний проріз між арочними колонами, тобто перетворити їх у вікна. Будівельники того часу варіювали ширину віконних прорізів і відстань між колонами, поки не прийшли до «класичної» арочної конструкції.

Округла форма вікон підкреслювала статус свого власника, оскільки їх будівництво вимагало додаткових витрат. Але з точки зору технологій це було виправдано — арочна викладка добре тримала решту стіну вище вікна. Та й популярні з часів стародавнього Вавилона тріумфальні арки споруджували у вигляді воріт для воїнів-переможців. Їх строї на честь тріумфаторів і в Європі ще пару століть назад. Вони були традиційним архітектурним елементом в іспанській і мавританської архітектури різних часів.

2 936 - Арочні вікна

Середньовіччя і східна культура внесли свої корективи в округлі віконні прорізи, які стали робити гостроверхими і фігурними. В результаті плавні лінії за часів Готики отримали форму списи, тобто стали гострими, візуально додавши ефект «устремління в небо». А східна «класика» — це видозмінені бічні стійки, які перейняли архітектори більш пізніх часів. Сьогодні використовуються арочні вікна різної форми, частіше за все це півколо або овал на прямих бічних стійках. Компанії, що спеціалізуються на випуску вікон, пропонують вікна-арки:

 • дерев’яні;
 • алюмінієві;
 • пластикові (білі, кольорові і ламіновані «під дерево»).

Сьогодні округлі вікна найчастіше використовуються при облаштуванні слухового або вентиляційного отвору, на мансардах і в житлових приміщеннях верхніх поверхів. Продуманий силует округлого віконного отвору, його пропорції і розміри, форма і колір рами, фурнітура та оформлення нерідко роблять його основним декоративним елементом приватного будинку. Як, наприклад, овальні, округлі і арочні вікна — фото:

3 898 - Арочні вікна

Де найбільш доречні арочні вікна?

Сучасні архітектори використовують арочні дерев’яні вікна та пластикові склопакети округлої форми в будівництві будівель різної стилістики та призначення. Іноді це виправдано функціональністю будівель, наприклад, при зведенні храмів і культових споруд, картинних галерей і арт-об’єктів. Нерідко немає чітких приписів щодо арочним вікон, і на фасаді або в інтер’єрі їх використовують як оригінальне доповнення або особлива «фішка» архітектора. Складно обійтися без специфічної форми віконних прорізів в будівництві будівель в таких стилю як:

 • романський (модні приватні будинки у вигляді середньовічного замку);
 • «Російський терем»;
 • готика;
 • класицизм;
 • марокканський і арабська;
 • модерн і постмодернізм;
 • інші історичні стилі.

4 894 - Арочні вікна

1. У міській квартирі типового планування не так багато варіантів, де можна поставити округле або арочне вікно. Хоча місця для вікон заздалегідь визначені залізобетонними конструкціями, але їх примудряються монтувати замість звичайних прямокутних рам. Але найбільше городяни експериментують:

 • з заскленими лоджіями і балконами;
 • внутрішніми простінками;
 • вікно-ілюмінатор з рифленим склом у ванній;
 • декоративними перегородками;
 • фальш-вікнами.

2. У приватному житловому будівництві можливостей для експериментів з формою вікон набагато більше. Але важливо пам’ятати, що при такому широкому спектрі варіантів необхідно почуття міри і розуміння архітектурної цілісності будови. Іноді не обмежуються мансардними вікнами і весь фасад роблять у вигляді арочної домінанти на пару поверхів. По суті, це може бути ціла засклена колонада з арковими перекриттями. На сходовому марші (повороті сходів) приватного будинку теж нерідко використовують арочні вікна, що виходять у внутрішній двір — замість глухої стіни. А якщо будівельник дачі ще й «сам собі архітектор», то немає меж у фантазії!

[Stextbox id = ‘Important’] Рада: Арочні вікна можна використовувати в будь-якому міжкімнатні просторі, щоб забезпечити додатковий приплив світла у внутрішнє приміщення — коридор, сходи, ванна, санвузол, комора, гардеробна. [/ Stextbox]

Сьогодні дизайнери інтер’єрів додаткове освітлення арочних вікон використовуються для спецефектів, заснованих на тому, як падають тіні від різних типів вікон. Іноді низькі вікна-арки навмисно ставлять на південній стороні будинку, щоб дозувати загальна кількість сонячного світла, тобто зменшують віконний отвір. А оригінальна форма пластикових вікон практично не відбивається на їх вартості, тому варто поекспериментувати з різною формою верху.

5 903 - Арочні вікна

Різноманітність арочних вікон

Арочні вікна відрізняються від звичайних рам тільки верхньою лінією, тому їх контур може варіюватися тільки по верхній лінії — коло або овал. Вибір форми вікон залежить від дизайнерської завдання і сумарного освітлення. Рами з округлим верхом роблять, в основному, з дерева або пластика, і сучасні технології полегшують цей процес, на відміну від стародавніх методик. Сьогодні випускають:

 • круглі вікна або «ілюмінатори»;
 • в формі підкови (без підвіконня);
 • округлі асиметричні вікна з різним радіусом кривизни;
 • половина кола (немає вертикальних стійок взагалі);
 • чверть кола;
 • частина кола (більша або менша) різного діаметру.

Прямокутні рами можуть мати закруглення замість однієї з площин — бічний, нижній (без підвіконня) і традиційної верхньої аркою.

Це дозволяє використовувати не тільки один з видів закругленою рами в конструкції арочних дерев’яних вікон, а й розширювати комбінаторні можливості.

Наприклад, в центрі звичайне прямокутне вікно з фрамугою, а з боків — округлі рами, утворюють цікавий архітектурний малюнок.

6 751 - Арочні вікна

Функціональність арочних вікон

Арочне вікно виготовляється завдяки особливій технології, але у нього, як у класичній рами, передбачений такий же подвійний або потрійний склопакет, поворотна фурнітура та відкривається фрамуга. Однак додаткові функції присутні не завжди, тому при покупці не варто доплачувати за що відкриваються в різних напрямках дверцята, якщо не передбачено провітрювання через них.

Вікна арочної форми, подібно до класичної рамі, нерідко поділені на стулки, що утворюють гармонійну конструкцію. А розташування віконних секцій залежить від їх форми і розмірів. Невеликі вікна, як правило, мають 1 2 стулки, щоб не заважати проникненню світла і не спотворювати пропорційність рами.

Порада: Якщо в кімнаті 2 арочних вікна з відкриваються фрамугами, то найбільш гармонійно розташувати їх симетрично. Але пам’ятайте, що фрамуга повинна відкриватися не туди, куди «красиво», а де вона не заважає підходити до предметів інтер’єру або поливати квіти біля вікна. 

Віконні рами бувають глухі (без кватирки) і вікна, що, які мають свої варіанти:

 • відкидні;
 • поворотні;
 • розсувні;
 • орні двостулкові;
 • комбіновані.

7 736 - Арочні вікна

Увага: Візуально багатостулкові пластикові вікна, арочні і звичайні, звужують віконний отвір і зменшують площу приміщення. І тільки в широких вікнах вставляють відкривається фрамугу для провітрювання. У житловому приміщенні на 2-3 аркових вікна досить 1 кватирки, і бажано, щоб фрамуга відкривалася в сторону і вгору 

Подумайте також про інші аспекти:

 • чи зручно буде мити ваші вікна;
 • як вони будуть задекорована тюлем і портьєрами;
 • чи потрібні для них жалюзі (вертикальні або горизонтальні).

Арочні рами з натурального дерева не так популярні, але вони більш гармонійні в заміському домоволодінні. А пластикові вікна найчастіше ставлять в міських квартирах. Однак не обов’язково ставити саме білі рами з ПВХ, є можливість при оформленні замовлення вибрати кольорові або ламіновані вікна, які дуже схожі на дерев’яні рами.

Фактуру і відтінок ламінованого вікна можна підібрати під загальний інтер’єр. Наприклад, якщо в будинку шпонування меблі під «червоне дерево», то і арочні вікна можуть бути того ж відтінку. Дуже красиво виглядає, коли ламінат «під дуб» на підлозі збігається з відтінком вікон і міжкімнатних дверей.

8 712 - Арочні вікна

Виробники пропонують звичайні вікна і з подвійними склопакетами, що володіють підвищеною звукоізоляцією. Якщо ваші вікна виходять на трасу або залізничне полотно, і шум від руху транспорту заважає повноцінно відпочивати, то замовте подвійні склопакети. Це 3 скла паралельно, що утворюють 2 повітряні подушки. Якщо у вас за вікном затишних тихий дворик, то в таких вікнах немає необхідності — навіщо платити вдвічі більше?

Дизайнерські прийоми по обробці і декорування арочних вікон

Для обробки округлих віконних прорізів не завжди підходять традиційні оздоблювальні матеріали, наприклад, пластикові укоси, що дозволяють швидко і естетично завершити монтаж рами. Пластик не любить гнутих поверхонь і стикування частин, тому краще від такого способу відмовитися на користь штукатурки укосів і фарбування емаллю. На вертикальних поверхнях вікна краще використовувати гіпсокартон. А потім штукатуркою зрівняти бічні поверхні і арочні верхи. Після цього укоси можна фарбувати будь-яким кольором, що гармоніює з інтер’єром.

10 184 - Арочні вікна

Арочні вікна — це вже сам по собі оригінальний дизайнерський приймемо, тому не варто перевантажувати їх важкими шторами, як це іноді трапляється. Спеціальні фірми навіть шиють гардини «маркіз» на округлий верхній укіс, на нього вони і кріпляться. Але оптимальний варіант — напівпрозорий тюль на стельовому карнизі.

Якщо вимагає стилістика інтер’єру, то можна використовувати і багатошарові шори, але вони повинні гармоніювати з формою вікон. Драпірування не повинні при цьому приховувати оригінальну форму віконних рам.

Одним з найкрасивіших доповнень округлих вікон залишається вітражне скло, тоді потреба в складних шторах відпадає. Вітражне скло можна замінити спеціальною плівкою, що імітує вітражі, і використовувати їх тільки в літній період на південній стороні будинку, щоб регулювати потік сліпучого сонячного світла. З цієї де метою на арочний фрагмент вікна ставлять затемнені або матові скла, фільтруючі надлишок світла.

9 649 - Арочні вікна

Порада: Якщо у вас все добре зі смаком і фантазією, можна замовити або пошити будь-які декоративні штори. Це може бути екранована японська штора, або римська — на частину вікна. Дуже красиво виглядає загальна штора на всю стіну на стельовому карнизі. Є спеціальні карнизи з електроприводом, які приводяться в рух дистанційним пультом. Можна також використовувати будь-які декоративні штори з ламбрекенами, підв’язками, штори-плісе і інші варіанти, але ніщо не повинно створювати відчуття перевантаженості. 

Монтаж арочних вікон практично нічим не відрізняється від звичайних рам, пластикових або дерев’яних, якщо віконний проріз точно відповідає формі рами. В іншому випадку доводиться закладати будматеріалами утворився просвіт і завершувати загальну обробку. Детальніше по темі можна подивитися про арочні вікна відео.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Тонування вікон і балконів плівкою

Вам також може бути цікаво:

10 mifov o plastikovyih oknah - Арочні вікна
Декілька міфів про пластикові вікна
  Пластикові вікна виникли на ринку досить ...
1 - Арочні вікна
Тонування вікон і балконів плівкою
Ультрафіолетові промені, проникаючи через вікна на ...
otkosy na okna - Арочні вікна
Нужны ли откосы к пластиковым окнам
Нужны ли откосы к пластиковым окнам Когда ...
2 1091 500x518 - Арочні вікна
Дверний замок
Серед того різноманіття дверних замків, яке ...
1433 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *