Арка з фанери

Арка з фанери

Цікава арка може прикрасити будь-яку квартиру, а ось невміло виконаний елемент здатний спотворити навіть найоригінальніший і привабливий інтер’єр.

Для того, щоб була виготовлена ​​правильна арка з фанери своїми руками потрібно не тільки акуратність і вміння обробляти дерево, але і почуття стилю і доцільності. Зовсім не потрібно використовувати даний елемент там, де це недоречно, тому що в цьому випадку не буде досягнутий необхідний затишок.

 Коли можна споруджувати арку

Існує кілька ситуацій, коли використання прийому споруди в проході арки може бути доцільним:

 • Для маскування незворотного дефекту дверного отвору.
 • Для того, щоб з’явилася можливість організації отвору в стіні з нестандартними розмірами.
 • У ситуації, коли хочеться внести в інтер’єр додаткові елементи в стилістиці, що поєднується з типом меблів або іншими об’єктами, такими як плінтуси, дверні наличники, карнизи.
 • І найпоширеніший випадок, коли потреба в двері повністю відсутня, так як вона перешкоджає руху повітряних потоків.

Слід враховувати при прийнятті рішення про створення арочного отвору той факт, що двері в квартирі передбачені проектом зовсім не дарма.

Вони покликані захищати мешканців від протягів і підвищують звукоізоляцію.

Крім того, при продажу житла новий власник може бути незадоволений такою перебудовою і зажадає знизити ціну або відновити двері.

З цієї причини, необхідно заздалегідь продумати всі можливі ризики і прийняти повністю обгрунтоване рішення.

Приклад вдалого вибору стилістики при оформленні інтер'єру аркою

Приклад вдалого вибору стилістики при оформленні інтер’єру аркою

Самостійний монтаж арки з фанери

Якщо уважно подивитися на фото цієї арки, то можна зрозуміти, що до проведення ремонту існував коридор і кімната з нестандартними дверима великого розміру, які займають більшу частину стіни. Такий коридор є безглуздим закуток, в якому навіть меблі поставити не можна.

Арка, споруджена в цьому величезному отворі, об’єднала обидва приміщення в єдиний простір. При цьому, її оформлення виконано в такому ж стилі, що і знаходяться дверей за нею. Плінтуса і стіни теж гармоніюють з арочної конструкцією. Такий варіант має досить добротний і багатий зовнішній вигляд. Тим часом зробити таку конструкцію цілком можна самостійно зі звичайної фанери.

Матеріали і необхідні інструменти

Для того щоб виготовити арку з фанери буде потрібно обзавестися деякими недорогими матеріалами і звичайним набір ручних інструментів звичайного умільця, який має уявлення про обробку деревини:

 • Приблизно 4 — 5 листів з розмірами 2,44х1,22 м багатошарової фанери, що має товщину 18-21 мм.
 • Лист 3-міліметрової фанери такого ж розміру.
 • Дерев’яні бруски.
 • Електродриль зі свердлами різного діаметру.
 • Перфоратор з насадкою.
 • Електролобзик.
 • Поворотний стусло.
 • Керамічний фрезер з необхідним набором фрез.
 • Шліфувальна машинка.
 • Фінішні цвяхи.
 • Саморізи.
 • Спеціальна мастика для затирання кутів.
 • Лак відповідного кольору.
 • Піна монтажна.
 • Рідкі цвяхи або клей.
 • Мотузка.
 • Будівельний рівень.
 • Олівець і рулетка.

Електричний лобзик - незамінний інструмент для виготовлення криволінійних виробів з дерева

Електричний лобзик — незамінний інструмент для виготовлення криволінійних виробів з дерева

Виготовлення робочого шаблону

Перед початком зведення арки потрібно обов’язково виготовити шаблон. Він стане в нагоді для того, щоб правильно випиляти криволінійні лиштви верхній частині конструкції. Тому від того, як виготовлений шаблон, залежить якість їх випилювання.

Беремо лист тонкої фанери і випилюємо від його довгої сторони смугу шириною від 6 до 10 см. Довжина цієї смужки повинна бути на 1/3 більше, ніж ширина отвору. Якщо довжини не вистачає, то доведеться дві смужки стикувати. В цьому випадку стик робиться за допомогою маленького шматка фанери такої ж ширини. Кріплення проводиться гвоздиками, болтами або шурупами. На кінцях вийшла деталі робимо отвори невеликого діаметра, щоб в них можна було вставити і зав’язати мотузку.

Тепер згинаємо смужку всередині отвору так, щоб утворилася дуга у верхній його частині. Протягуємо мотузку в отвори і фіксуємо дугу подібно луку, з якого стріляють стрілами. Щоб мотузка не розтяглася, порушивши необхідну кривизну, сторони дуги можна скріпити між собою рейкою і саморізами. Вийшло нехитре пристосування і є шаблоном кривизни для виготовлення лиштв.

Як правильно випиляти дугоподібний лиштва

На горизонтальній рівній поверхні розміщуємо товстий лист фанери і кладемо на нього наш шаблон. Може вийти так, що він не поміститься весь. В цьому випадку додаємо ще листи, стільки, скільки необхідно. При цьому шаблон потрібно розмістити так, щоб сторони листів мали однакову відстань. Потрібно враховувати, що при стику фанери доведеться робити самок «в шип». Ця обставина передбачає зменшення розмірів відрізків на глибину пазів. Далі за шаблоном за допомогою олівця креслимо контур нижньої частини лиштви. Верхню крайку прокреслює на відстані 10 см від нижньої. Робити це доведеться від руки, зазначивши в декількох місцях потрібні точки.

Беремо електричний лобзик і випилюємо по лінії кривизну лиштви. Випив один, другий можна зробити по його контуру. Обидві заготовки повинні бути однаковими. Оптимально, якщо лиштви виходять з одного аркуша фанери. Якщо немає, то нас чекають деякі складності зі стикування шматочків з криволінійної кромкою між собою. Для цього фрезером вибирають в одному шматочку паз, а в іншому такий же виступ. Сполучені разом вони формують довгий відрізок. Таким чином здійснюється з’єднання всіх шматків. Після випилювання все шматки потрібно з великою акуратністю склеїти в одну деталь. Для цього треба підібрати клей і струбцинами притиснути заготовку до поверхні. Цю операцію проводимо з кожним приклеюваних шматочком після висихання клею. Коли лиштва повністю склеєний, його кромки треба обробити фрезою і відшліфувати.

Як випиляти вертикальні наличники

Важливий етап в процесі спорудження арки своїми руками з багатошарової фанери — виготовлення вертикальних лиштви. Всього їх буде потрібно чотири штуки. Для випилювання беремо товсту фанеру і розмічаємо на ній лиштви. При цьому висоту робимо більше на 20 см, ніж потрібно, а ширину залишаємо 10 см. Випилюємо заготовки, робимо в них пази і стикуємося з криволінійної верхньою частиною. Потім вся конструкція шліфується і обробляється фрезою. Лиштва вийде трохи вище, ніж треба. Потім нам ця обставина допоможе точно підігнати його по отвору.

 

Так може виглядати арка з гнутих багатошарової фанери

Так може виглядати арка з гнутих багатошарової фанери

Виготовлення гнутого зводу арки

Дуже важливим етапом всієї споруди арки є виготовлення гнутого зводу. Його потрібно робити з товстої фанери. Тонка, хоча і більш проста для загинання, зробить конструкцію схожою на дешеву імітацію. В першу чергу від товстої фанери відпилюємо заготовку по довжині рівну ширині самої стіни, в якій робиться арка. Найпростіше зігнути цю заготовку, якщо зробити в ній безліч поперечних запилів за допомогою фрези. Вони повинні бути глибиною на 2/3 товщини фанери. Відстань між ними може бути від 1 до 2 см, а їх кількість залежить від розмірів самого зводу.

Згинання листа за допомогою пропилів на фанері

Згинання листа за допомогою пропилів на фанері

Перш ніж робити такий загин, потрібно потренуватися на якому-небудь шматку фанери, так як це не так вже й просто. Може трапитися так, що фанера потріскається з іншого боку і всі праці підуть нанівець. Щоб мінімізувати такий ризик, потрібно намочити заготівлю в окропі або пропарити гарячою парою. Час цієї процедури потрібно визначати експериментально, тому що все залежить від характеристик фанери. Зробити заготовку зі стандартною кривизною допоможе раніше виготовлений шаблон. Перед загинанням потрібно промазати всі пази клеєм, але не перестаратися, так як його надлишки будуть видавлюватися і знижувати якість роботи.

Зігнути фанеру можна і на спеціальному верстаті. У нього просто поміщається заготівля і стягується струбцинами. Після цього вона знаходиться в такому стані певний період часу поки не почне зберігати свою форму.

Верстат для згинання фанери

Верстат для згинання фанери

Виготовлення бічних частин вертикальних стійок

Заключний етап виготовлення складових частин арки — це випиляти бічні частини для вертикальних стійок. Це найпростіша частина всієї роботи. Потрібно зробити розмітку на товстій фанері. Це будуть прямокутники шириною рівною ширині склепіння, а висотою рівній висоті до зводу. Лобзиком випилюємо заготовки, підганяємо їх за місцем, шліфуємо, запилюють всі кути за допомогою стусла.

Монтаж арки в отворі

Етап монтажу арки є найбільш відповідальним, так як потрібно правильно закріпити деталі майбутньої конструкції між собою без видимих ​​зазорів. Інакше вся споруджена нами конструкція буде виглядати непоказно. Дрібні зазори часто можливо закласти за допомогою мастики, а ось великі можна. Існує велика кількість способів кріплення арочної конструкції до стіни. Це можуть бути фінішні цвяхи і саморізи з потайними капелюшками. Однак існує і більш безпечний для поверхні спосіб — використання монтажної піни. Для цього внутрішній звід арки встановлюють на місце і запінюється весь простір між нею і стінами. Потім звід фіксують розпірками до застигання піни. Коли піна повністю застигне, розпірки прибирають, а надлишки зрізають ножем. На завершення всього процесу прибивають на фінішні цвяхи або кріплять потайними саморізами лиштви.

Звід арки, посаджений на монтажну піну

Звід арки, посаджений на монтажну піну

Ще один варіант пристрою арки

Якщо ви хочете спростити процес виготовлення арки, то можете скористатися і більш простим способом. Однак результат буде не таким цікавим, так як виглядає така арка занадто просто, а її конструкція не дуже надійна. В першу чергу з дерев’яних брусків роблять каркас, так як показано на малюнку.

Каркас для арки з брусків

Каркас для арки з брусків

До нього ми прикріпимо торцеві панелі. Потім потрібно взяти тонку фанеру або лист прес-картону і вирізати з неї довгу заготовку необхідної ширини. З неї ми зігнемо внутрішній звід. Зробити це буде нескладно. Досить помістити заготовку всередину отвору і підняти до стелі. Вийде дуга склепіння.

Тонка фанера утворює необхідний звід для арки

Тонка фанера утворює необхідний звід для арки

Потім нам потрібно зробити торцеві панелі. Їх буде дві. Для їх виготовлення потрібно виміряти діаметр арки і в якусь палицю вбити цвях на рівні радіусу.

Отримані інструментом треба прокреслити півколо на шматку фанери. Потім лобзиком випилюємо по проведеної лінії заготовку. Підганяємо її за місцем, після чого випилюємо ще одну таку ж. Торцеві панелі прибиваємо або прикручуємо на шурупи до каркасу.

 

Установка торцевих панелей на каркас

Установка торцевих панелей на каркас

Потім по дугообразному нижньому контуру прибиваємо заготовку з тонкої фанери і, якщо потрібно, робимо в ній отвори для точкових світильників. Після складання арки потрібно зашпаклювати всі стики. При цьому можна використовувати серпянку, яка не дозволить швах розійтися з часом. Отримана арка вимагає ретельної фінішної обробки. Це можуть бути шпалери або інші матеріали.

Готова під фінішну обробку арка з тонкої фанери

Готова під фінішну обробку арка з тонкої фанери

Запропоновані способи дозволяють спорудити аркову конструкцію зі звичайної фанери самостійно з використанням мінімуму ресурсів. Така робота під силу кожному. Головне потрібно пам’ятати, що зміна інтер’єру не має зашкодити зовнішньому вигляду приміщення. Наприклад, вузька і низька арка може дуже сильно спотворити інтер’єр. Тому для спорудження арок краще вибирати широкі прорізи

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню

Вам також може бути цікаво:

uteplennyj dom - Арка з фанери
Як можна знизити середню витрата газу
Як можна знизити середня витрата газу? Знизити ...
83fcbc17eef5c47102d459bc8cd1e102 500x450 - Арка з фанери
Пароізоляція стін
При облаштуванні житлового приміщення не останнє ...
D0 9F D0 B5 D1 80 D0 B5 D0 BA D1 80 D1 8B D1 82 D0 B8 D1 8F D0 9D D0 BE D1 80 D0 BC D1 8B D0 97 D0 B2 D1 83 D0 BA D0 BE D0 B8 D0 B7 D0 BE D0 BB D1 8F D1 86 D0 B8 D0 B82 - Арка з фанери
Звукоізоляція, шумоізоляція
Звукоізоляція, шумоізоляція будинку, квартири Як правильно зробити ...
zheleznenie betona 4 - Арка з фанери
Залізнення бетону як кращий спосіб зміцнити поверхню
Бетон - провідний матеріал, який використовується ...
930 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *