Алюмінієві стелі

При необхідності проведення швидкого ремонту стель, використання алюмінієвої рейкової конструкції стає найбільш доцільним. Монтаж такого варіанту стелі не вимагає особливих знань і умінь, що дозволяє зробити його самостійно, ознайомившись тільки з інструкцією виробника. Весь процес складання зводиться до монтажу несучого каркаса, на який закріплюють алюмінієві панелі. Про те, як зробити алюмінієві стелі своїми руками піде мова в даній статті.

 

Алюмінієвий стеля виглядає красиво і презентабельно

Алюмінієвий стеля виглядає красиво і презентабельно

Якими відмітними особливостями володіють рейкові алюмінієві стелі

Виглядає готовий рейкова стеля як єдина рівна поверхня, хоча складається з окремих планок. Вони можуть бути різного розміру і кольору. Це дозволяє використовувати в композиції різні дизайнерські рішення. Касетний алюмінієвий стеля виглядає по-іншому. Його частіше використовують в громадських будівлях і офісних приміщеннях. Його поверхня збирається з квадратних або прямокутних касет, виконаних з алюмінію і мають різний рельєф.

Сьогодні найбільшу популярність здобули стельові системи всього двох конфігурацій:

 • Що володіють повністю гладкою поверхнею. Їх роблять з панелей однакового виду, залишаючи мінімальні зазори між ними. Це найпростіший спосіб монтажу, який призводить до створення практичного, але не дуже ефектного стелі.
 • Створені з чергуються профілів різною конфігурацією. При цьому рейки можуть мати різний колір. Відбувається чергування: між рейками одного кольору встановлюють елементи з іншого, часто контрастною, світловий гамою. Така стеля виглядає дуже стильно і оригінально.

Так виглядає стеля з чергуються рейок

Так виглядає стеля з чергуються рейок

Планки, якими створюється поверхню стелі, фіксують на спеціальні напрямні шини, звані гребінками або траверсами. Кожна така шина знизу забезпечена кріпленнями, які мають форму, яка співпадає з конфігурацією панелей. Це пристрій значно спрощує монтаж стелі і робить його посильним кожному. Така система виключає використання додаткових кріпильних елементів, адже планки просто защелкивают на встановлених траверсах.

Але перш ніж вдатися до монтажу панелей, необхідно на плитах перекриття встановити гребінки. Робиться це двома різними способами:

 • За допомогою підвісів — використовується в досить великих за площею приміщеннях.
 • У маленьких кімнатах (туалет або ванна) шину можна укласти в монтажні куточки, які кріпляться до стін по периметру кімнати. В цьому випадку фіксація гребінок на стелі не потрібна. В цьому випадку трохи складніше кріпити самі панелі, так як може статися зсув траверсів. Крім того, під вагою конструкції шина може провиснути, порушуючи геометричні параметри стелі. З цієї причини даний спосіб варто використовувати тільки при ширині кімнати менше 150 см. В інших випадках потрібно використовувати перший спосіб монтажу алюмінієвих стель за допомогою підвісів.

Переваги, якими володіють рейкові алюмінієві стелі

Якщо провести порівняння з іншими підвісними стельовими системами, то можна помітити, що алюмінієві стелі багато в чому випереджають своїх конкурентів за основними технічними параметрами:

 • Алюмінієві рейки мають гарну стійкість до несприятливих впливів ззовні, в тому числі до високих температур і підвищеної вологості в приміщенні. Це властивість дозволяє без побоювання споруджувати стеля такого плану на кухнях в ванних, а також у виробничих приміщеннях з агресивним середовищем, де інші варіанти просто не можна використовувати.
 • Придбавши всі необхідні матеріали і використовуючи найпростіший ручний інструмент, алюмінієвий стеля можна зробити самостійно без особливих хитрувань.

Дуже оригінально і ефектно виглядає дворівневий алюмінієвий стеля на кухні

Дуже оригінально і ефектно виглядає дворівневий алюмінієвий стеля на кухні

 • Так як алюмінієві планки здатні гнутися в досить широких межах, то їх цілком можна встановити і на криволінійних поверхнях. Це дає можливість споруджувати навіть шатрові і куполоподібні конструкції. Для цього напрямні шини встановлюють на різних рівнях, створюючи каркас необхідної конфігурації. Це забезпечить надійність кріплення і приховає перепади висот під плавними лініями вигнутих планок.
 • Величезне споживче значення має естетичний зовнішній вигляд. Виробники фарбують алюмінієві рейки дуже якісної і стійкою порошковою фарбою, що забезпечує декоративну красу і довговічність покриття. Палітра кольорів настільки широка, що дає можливість підібрати необхідні колорит практично для будь-якого інтер’єру.

Крім того, алюміній є досить екологічним металом, який не виділяє шкідливих випарів. Оксидна плівка, що утворюється на виробах, створює природний захист від усіх видів корозії, а покрита фарбою, вона і зовсім забезпечує повну гарантію довговічності.

Як комплектуються рейкові алюмінієві стелі

Перед тим як починати монтувати рейкові стелі, потрібно придбати все для цього необхідне. Воно зазвичай є в комплекті:

 • Закріплюється по периметру приміщення стартовий профіль. Для його кріплення потрібно за рівнем окреслити лінію на стінах.
 • Залежно від розмірів приміщення буде потрібно ту чи іншу кількість гребінок або траверсів. Ці кріпильні шини встановлюються на підвіси або куточки на стінах.
 • Оздоблювальний профіль, яким є самі рейки. Цими елементами закривається вся поверхня стелі. Ширина цих планок найчастіше становить 100 мм.
 • Необхідні для з’єднання між собою основних рейок проміжні вставки. Не у всіх моделях вони є, але при наявності надають велику оригінальність стелі.

Конструктивні елементи рейкових стельових систем з алюмінію

Конструктивні елементи рейкових стельових систем з алюмінію

 • Підвіси, виконані у вигляді пластин або стрижнів з металу. Вони потрібні для монтажу всього каркаса на плити перекриттів будівлі. Якщо планується між плитами перекриттів і підвісною стелею робити відстань не більше 10 см, то підійдуть пластинчасті підвіси. Для великих відстаней найкращим рішенням бачиться використання стрижневих підвісів з пружинами
 • Крім того, знадобляться такі елементи кріплення, як дюбелі або саморізи.
 • Не обійтися при монтажі підвісної алюмінієвої стелі і без вбудованих світильників.

Крім всіх перерахованих конструктивних елементів підвісної конструкції будуть потрібні і деякі інструменти:

 
 • Будівельний рідинний або лазерний рівень і рулетка — вони стануть в нагоді при нанесенні розмітки.
 • Для того різання отворів під кріпильні елементи знадобиться дриль або перфоратор.
 • Більш зручний шуруповерт потрібен для з’єднання воєдино елементів каркаса саморізами.
 • Обов’язково треба обзавестися ножицями по металу, так як рейки постійно доведеться обрізати.

Придбавши все вищеперелічене, можна приступати до власне монтажу навісного алюмінієвого рейкової стелі.

Здійснення розмітки майбутнього стелі

Перед тим як почати монтажні роботи, потрібно приготувати поверхню, на яку будуть монтуватися елементи каркаса. Умовою якісного монтажу є грамотно проведена розмітка. По ній визначається рівень стелі. Мінімальний відступ від плит перекриттів становить 3,5 — 4 см, а максимальний може бути будь-яким. Він залежить тільки від довжини обраних підвісів. За обраному рівню по всьому периметру приміщення проводиться замкнута лінія на стінах. Вона послужить головним орієнтиром при монтажі. При її нанесенні потрібно періодично перевіряти лінію горизонту і через кожні 1,5 м відстань до підлоги.

нанесення розмітки

нанесення розмітки

Після цього розмітка наноситься на плитах перекриттів. Кількість ліній, які необхідно на них провести дорівнює кількості використовуваних для спорудження каркаса траверсів. Перша від стіни гребінка повинна розташовуватися на відстані 40 — 50 см від стіни. Між двома сусідніми кріпильними шинами роблять відстань 100 — 120 см. Цей крок кріплення забезпечує оптимальну жорсткість всієї конструкції. Після завершення розмітки починають монтувати каркас, а вже на нього алюмінієві рейки.

Монтаж рейкової алюмінієвої стельової системи

Виробництво робіт по збірці каркаса річкових алюмінієвих стель здійснюють поетапно.

По-перше, по окресленому периметру кімнати кріплять стартовий профіль. Його прикладають безпосередньо на лінію і міцно тримають. Друга людина за допомогою перфоратора просвердлює отвори для установки дюбелів. Ці отвори потрібно зробити на відстані 50 см один від одного.

По-друге, в просвердлені отвори вставляють дюбелі з пластика і кріплять на них стартовий профіль. Найкраще кріплення здійснювати спеціальними шурупами для експрес-монтажу. Їх потрібно просто забивати, а не вкручувати, як звичайні.

По-третє, по прокресленим лініях на стелі на відстані 50 см один від одного на такі ж дюбеля встановлюють підвіси. До них будуть кріпиться траверси.

По-четверте, до початкового профілю кріплять поперечні траверси на заданій відстані один від одного, дотримуючись їх паралельність і відповідність раніше проведеним на стелі лініях. Під контролем будівельного рівня прикріплюють їх до підвісів. При цьому не повинно бути провисань.

Так виглядає готовий каркас для монтажу алюмінієвої стелі

Так виглядає готовий каркас для монтажу алюмінієвої стелі

По-п’яте, збирають рейкову стельову конструкцію. Для цього необхідно вимірювати кожну рейку і обрізати за розмірами. По лінії відрізу просто робиться неглибока насічка ножем або шилом. Краї планки прорізають за допомогою ножиць по металу і обламують рейку. Після цього панель піднімають і просто защелкивают на направляющем траверсі за допомогою штатних кріплень на ньому. Торці кожної рейки заводять в стартовий профіль. Проміжні вставки не забувають встановлювати між основними рейками. Остання рейка може не підійти по ширині. У цьому випадку її потрібно обрізати уздовж напрямку. Обрізана частина все одно буде вставлено в профіль, тому нерівностей видно не буде.

По-шосте, встановлюють в конструкцію світильники і підключають їх до електроенергії. Для цього, ще до монтажу всередині каркаса потрібно прокласти проводку до потрібних місцях. Під самі світильники просверліваются отвори необхідного діаметра прямо в рейках.

Світильники, врізані в алюмінієві панелі

Світильники, врізані в алюмінієві панелі

Установка рейкової стелі з алюмінію не є складною справою. Вона під силу кожному, хто вміє поводитися з інструментом. Якщо проявити фантазію, то можна спорудити і багаторівневі стелі з алюмінієвих рейок

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Установка вітражних стель

Вам також може бути цікаво:

glyantsevyie ili matovyie natyazhnyie potolki - Алюмінієві стелі
Глянцеві або матові натяжні стелі?
Натяжні стелі сьогодні можна зустріти в ...
montazh trehmernih natyazhnih potolkov samostoyatelno 3 1 680x340 1 - Алюмінієві стелі
Монтаж тривимірних натяжних стель
    Такі традіційні методи оформлення стель, як ...
natyazhnyie potolki dlya zalov foto 1 - Алюмінієві стелі
Монтаж дворівневих натяжних стель для залу
Стеля в будинку або квартирі є ...
9 1067 - Алюмінієві стелі
Технологія монтажу підвісної стелі з підсвічуванням
  Грамотно зроблено підсвічування здатна вигідно підкреслити ...
815 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *