Алюмінієві або біметалічні

Алюмінієва або биметаллическая батарея
Алюмінієва або биметаллическая батарея

У недавньому минулому чавунні батареї були найпопулярнішим джерелом тепла, а часто і зовсім єдиним варіантом в системі опалення.

Зараз промисловість у вигляді альтернативи випускає кілька видів радіаторів опалення. Виникає питання: як не допустити помилку при виборі? Які батареї краще, алюмінієві або біметалічні? Розглянемо переваги і недоліки кожного з видів.

алюмінієві радіатори

Різниця між алюмінієвими і біметалічними радіаторами в тому, що в конструкції перших використовується один виду металу — алюміній. Завдяки цьому дані батареї володіють певною перевагою. наприклад:

  • Висока ефективність завдяки прекрасній теплопровідності алюмінію. Теплова енергія швидко надходить в навколишній простір, обігріваючи приміщення.
  • Легка вага і компактний розмір , що важливо при оформленні інтер\’єру приміщення.
  • Швидка теплова інерція : радіатор швидко нагрівається і остигає. Це дає можливість ефективно підтримувати постійну задану температуру в автоматичному режимі опалення
  • Вартість . Виробництво алюмінієвого радіатора істотно дешевше біметалічного.
Алюмінієва Батерея опалення, фото
Алюмінієва Батерея опалення, фото

Якщо при виборі радіаторів опалення ви віддасте перевагу саме алюмінієвим, а не біметалічним, врахуйте наступний момент. Алюмінієві батареї поділяються на кілька підвидів. Кожен з них має свої конструктивні відмінності, що допомагає вибрати кращий варіант під конкретні умови експлуатації.

Види алюмінієвих радіаторів

  1. Литі . Конструкція передбачає з\’єднання секцій між собою методом зварювання. Відсутність в даному випадку прокладок і розбірних з\’єднань додає жорсткість і надійність виробу. Це особливо актуально при незапланований різкому збільшенні тиску — гідроударі. Важливо, що дані батареї стійкі і до зовнішніх ударів. Недолік: неможливість наростити або здійснити заміну секції в разі потреби.
  1. Секційні . Секції радіатора виготовляються методом екструзії — продавлювання металу через форму. При монтажі секції в необхідній кількості з’єднуються між собою різьбленням з надійною герметизацією від протікання. Метод без праці дозволяє наростити кількість секцій в процесі роботи, або замінити пошкоджену. Недолік: наявність розбірних з\’єднань знижує надійність в процесі роботи.
  1. Комбіновані . Даний варіант поєднує в собі надійність литих батарей з універсальністю екстракційних. Досягається це за допомогою з’єднання литих секцій між собою розбірний різьбленням.
Читайте також:  Витяжка на кухні: корисне придбання

Здавалося б, при такому багатстві вибору алюмінієвих радіаторів, вони повинні бути значно краще біметалевих. Однак, такі батареї володіють одним негативним моментом. Полягає недолік в схильності корозії.

Алюміній зсередини покривається захисною плівкою, і, в разі її розгерметизації, при контакті з водою утворюється водень. Ця хімічна реакція, викликана наявністю у воді домішок, може викликати розрив секції. Звичайно, у вигляді захисту від цього небажаного явища ставлять спеціальні клапана, але це не рятує батареї від повільного руйнування.

біметалічні радіатори

Біметалеві батареї кардинально відрізняються від алюмінієвих наявністю внутрішньої сталевої оболонки, що виключає контакт алюмінію з водою і можливості корозії металу. Бувають двох видів:

  • Біметалічні . Поверхня, яка контактує з водою, повністю зроблена зі сталі, що забезпечує повноцінний захист від корозії.
  • Полубіметаліческими. З стали зроблені тільки деякі вертикальні елементи. При цьому гарантується деяка захист від корозії і підвищена тепловіддача в порівнянні з першим варіантом.
Біметалічний радіатор опалення, фото
Біметалічний радіатор опалення, фото

Запас міцності у біметалевих радіаторів надзвичайно високий, завдяки чому їм не небезпечні перепади тиску в мережі. До недоліків можна віднести знижену тепловіддачу, в порівнянні з алюмінієвими батареями, більшу вагу і об\’єм конструкції. Також більш складна технологія робить виробництво биметалла дорожче.

Так все ж, алюмінієві або біметалічні

Отже, можна прийти до висновку, що алюмінієві радіатори легше, компактніше, ефективніше в роботі і дешевше біметалевих. Але вимагають якісного, без домішок, теплоносія і стабільного тиску в системі.

Читайте також:  Міфи і забобони про кондиціонерів

Алюміній прекрасно підійде для експлуатації в приватних будинках з автономною системою опалення, якщо якість води відповідає нормі і (або) вода проходить надійну фільтрацію при вступі до систему опалення.

Біметалічні радіатори хоч і поступаються за деякими параметрами і вартості алюмінієвим, але невибагливі до складу теплоносія і витримають великий напір, в разі необхідності. Ідеально підходять до централізованих систем опалення, де контролювати тиск і склад теплоносія не представляється можливим.

І пам’ятайте: якість матеріалу і надійність складання радіатора, незалежно від його виду — гарантія довгої і безпечної роботи. Репутація виробника грає не останню роль.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

1208 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *