3D підлога

3D підлога

Сучасні технології в будівництві і обробці приміщень дозволяють створювати воістину грандіозні об’єкти, які можуть претендувати на залучення до світу арт мистецтва. Кожен, хто вперше наживо бачить високохудожні твори майстрів дизайну в області підлогового покриття, не може залишитися байдужим до 3D підлог. Роздивляючись їх, хочеться задати питання, а чи можливо в принципі спорудити 3D підлоги своїми руками. Виявляється, цілком реально і під силу, якщо не кожному, то багатьом.

 

3D підлоги ХмельницькийЗовнішній вигляд наливних 3D підлог дуже ефектний і не може нікого залишити байдужим

Що собою являють підлоги 3D

Щоб зрозуміти, що таке 3D підлоги необхідно кілька абстрагуватися від того шикарного малюнка, який на них зазвичай є, а розібратися з самою технологією виготовлення цього покриття. Вона є наливний і з’явилася досить давно. Просто раніше вона використовувалася виключно в виробничих і громадських приміщеннях, в супермаркетах і гаражах. Це обумовлено тим, що наливні підлоги мають підвищену зносостійкість, відсутністю пилу і цілком привабливим зовнішнім виглядом.

Сьогодні все більшого поширення набула технологія виготовлення наливних підлог з 3D малюнком. В якості фінішного це полімерне покриття використовується в житлових будинках і квартирах.

Це наймодніше дизайнерське рішення оформлення статі в сучасному ремонті. Залити наливна підлога з 3D малюнком досить складно, але при певних знаннях і уміннях цілком можливо.

Запропоновані нижче інструкції допоможуть вам спробувати самостійно виготовити 3D підлога з наливних полімерних матеріалів. На відміну від простих наливних підлог, які застосовуються у виробничих, громадських і складських будівлях, наливні поліуретанові декоративні 3D підлоги володіють абсолютно винятковим зовнішнім виглядом, який утворює картину з ефектом псевдотрехмерного зображення.

3D підлоги ХмельницькийНаливна полімерний 3 D підлогу з використання декору у вигляді піску, каменів і розкиданих монет

Досягається це в такий спосіб. Спочатку на базовий шар наносять будь-який вподобаний 3D-малюнок. Потім його зверху покривають фінішним шаром на основі поліуретану. «Глибина» утворився 3D зображення залежить повністю від товщини прозорого шару.

При цьому, область фантазій не може обмежуватися тільки малюнками. В глибині покриття можливо зробити оригінальний декоративний шар з різних природних матеріалів виробів, наприклад, розцвіченого піску або мармурової кам’яної крихти. Все це залежить виключно від ваших власних уподобань і смаку.

Якщо ви прийняли остаточне рішення спорудити у себе футуристичні 3D підлоги, то потрібно вивчити рекомендації, запропоновані нижче.

Технологія самостійного пристрою наливної підлоги з 3D ефектом

Для тих, хто стикався з технологією заливки звичайних наливних підлог, нічого нового тут немає. Просто є кілька нюансів, пов’язаних зі створенням 3D ефекту. В цілому весь процес можна розділити на кілька самостійних етапів:

 • Ретельна підготовка підстави підлоги.
 • Попередня грунтовка очищеного від пилу бруду підстави.
 • Горизонтальне вирівнювання статі.
 • Нанесення основного базового шару.
 • Створення зображення, орнаменту або декору.
 • Заливка фінішного полімерного шару.
 • Остаточне нанесення захисного шару.

3D підлоги ХмельницькийПошаровий складу наливної підлоги з 3 D ефектом

Підготовка підстави під наливні підлоги з 3 D ефектом

Підставою під такий своєрідний підлогу буде служити звичайна заздалегідь вироблена бетонна або навіть цементно-піщана стяжка. Послідовність її виготовлення наступна:

 • бетонну основу або плити перекриттів шліфуємо шліфувальною машинкою, виявлені виступи, напливи, нерівності і горби видаляємо звичайним долотом або перфоратором;
 • заповнюємо виявлені відколи, тріщини і вибоїни складом з цементу або епоксидної смоли;
 • очищаємо вийшла поверхню від сміття, після чого знепилюючих промисловим або звичайним пилососом;
 • при наявності на підставі масляних плям їх обов’язково слід видалити з неї;
 • заливаємо стяжку з використанням армуючої сітки товщиною до 5 см і даємо добре просохнути. Поки бетон не стане повністю сухим, подальші роботи проводити не можна.

Грунтовка отриманого підстави

Цей етап є дуже важливим, так як грунтувальна суміш проникає глибоко в пори бетону, заповнює їх щільно і сприяє кращій адгезії бетону і речовини базового шару.

 • Використовуємо ту ґрунтовку, яка здатна якомога глибше проникати в товщину основи підлоги і заповнювати всі пори, наявні в бетоні.
 • Наноситься грунтовка плоскою широким пензлем. Це робити можна також шпателем або валиком, що володіє коротким ворсом. Спочатку кладуть один шар, а через деякий проміжок часу, необхідний для висихання повністю першого шару — наносимо другий шар грунтовки рідини.
 • Ми залишаємо ґрунтовку для повного висихання на 4 години, але не більше, ніж на одну добу.

Як грунтувальною суміші можуть бути використані будь-які відповідні для цього склади, наприклад, Бетоконтакт, який наносять за допомогою звичайнісінької плоскої кисті або мелковорсістого валика.

Нанесення першого базового шару

Після завершення підготовчих робіт настає черга споруди конструкції полімерного наливної підлоги. Базовий шар необхідний, як основа для нанесення малюнка або декоративного покриття з природних або штучних матеріалів. Якщо проект передбачає використання декоративного статі, дуже важливо в цьому місці продумати фон базового полімерного шару.

В якості першого базового шару найкраще застосувати полімерний особливий самовирівнюється склад. Розрівнювання такої поверхні проводиться самостійно за допомогою ручного правила і перевіряється будівельним рівнем. Важливо при виконанні робіт також видаляти бульбашки повітря з товщі шару. Наведемо покроково, як залити базовий шар:

 • По всьому периметру приміщення, уздовж всіх наявних стін, навколо різних колон і виступаючих архітектурних елементів закріплюємо спеціальну демпферну стрічку, яка потрібна для компенсації теплового розширення матеріалу.
 • Фіксуємо маяки на потрібній позначці. Правильність їх установки обов’язково перевіряємо нівеліром або будівельним рівнем.
 • Готуємо рідкий розчин для підлог 3D, для чого заливаємо в ємність 5-6 літрів звичайної води і засипаємо в неї 25-кілограмовий мішок сухої суміші. Перемішуємо з допомогою електроміксера протягом 5 хвилин, поки не утвориться тягуча однорідна маса, залишаємо все це на 5 хвилин, після чого ще раз перемішуємо протягом 2 хвилин. Слід врахувати, що надлишок води призводить до неминучого розшарування 3D підлоги і, як наслідок, зниження його міцності.
 • Підготовлену суміш розподіляємо по всій поверхні підлоги насосом або вручну, після чого розрівнюємо її правилом або Т-подібної рейкою.
 • Для того, щоб видалити повітряні бульбашки, проходимо по поверхні спеціальним голчастим валиком після заливки кожної наступної порції суміші.
 • Отриману поверхню вирівнюємо звичайним правилом і контролюємо ідеальну рівність базового шару будівельним рівнем.
 • Якщо основа під підлогу досить слабке, то товщина заливки не повинна бути менше 30 мм. Обов’язково потрібно позбутися від протягів і прямих сонячних променів. Ходити ж по поверхні базового шару можна буде тільки після кілька годин.
 • Для полімеризації базовий шар залишаємо на 24 години. Протягом цього часу доступ протягам в кімнату повинен бути повністю закритий.

Нанесення оригінального зображення або декору

Даний етап є, напевно, найбільш відповідальним і дорогим. Від якості отриманого зображення або шару декору буде залежати привабливість всього статі. Але тут існує два варіанти вирішення проблеми. Якщо зображення вами вже вибрано, то можна застосувати наступні рішення: самоклеящаяся картинка, або безпосередньо нанесений на базовий шар малюнок за допомогою звичайних акрилових фарб. Вони дуже стійкі до вигорання при дії ультрафіолетових променів. Для цього можна використовувати трафарети або просто малювати безпосередньо на підлозі.

 

Якщо ви не володієте художнім талантом, то краще найняти професійного художника, який створить вам такий малюнок, якого ні у кого не буде. Це, звичайно, досить дорого, але зате ексклюзивно. Найпростішим і найбільш дешевим варіантом вважається використання в якості малюнка звичайної банерній тканині з спеціальної термодруком і плівкою з вінілу. При цьому, сподобався малюнок можна просто знайти в інтернеті і роздрукувати на цьому банері. Тут доведеться скористатися послугами спеціалізованих фірм, в наявності у яких є відповідне обладнання. Така робота коштує набагато дешевше послуг художника.

3D підлоги ХмельницькийНаливна підлога з використанням зображення, роздрукованого на банері

Для того, щоб перенести зображення на базовий шар потрібно виконати його ґрунтовку пензлем або валиком. Для цієї мети використовують фінішний полімерний матеріал, який розбавляють розчинником 646 в співвідношенні 2: 1. Витрата на 1м2 поверхні становить близько 300 гр. Для того, щоб відбувся процес полімеризації грунтовки потрібно близько доби.

Далі просто беремо роздруковане на банері зображення і акуратно приклеюємо на підготовлену основу. Між базовим шаром і зображенням не допускайте утворення будь-яких бульбашок повітря. Щоб цього уникнути, потрібно малюнок ретельно пригладжувати і притискати до підлоги за допомогою сухого валика. Якщо ми використовуємо самоклеючі декоративні плівки, то варто приклеювати їх теж дуже ретельно, так як вони схильні до утворення бульбашок.

Нанесення полімерного фінішного шару

Даний етап робіт передбачає знання того, скільки буде потрібно матеріалу для заливки фінішного шару. Найчастіше його товщина становить всього 3 мм. Звідси випливає, що для покриття 1м2 поверхні необхідно близько 4 — 5 кг прозорого рідкого полімеру.

3D підлоги Хмельницький

Так може виглядати декоративний підлогу, який плавно переходить в стіну, утворюючи одну художню композицію

Нанесення цього фінішного шару не особливих трудовитрат не вимагає. Потрібно тільки послідовно і акуратно провести наступні дії:

 • Змішуємо в ємності всі компоненти прозорого полімерного статі дрилем зі спеціальною, пристосованої для цієї мети, насадкою. Найчастіше це основа і затверджувач.
 • Рівномірно розливаємо всю суміш по малюнку і акуратно розрівнюємо її.
 • Щоб зробити якісне видалення повітряних бульбашок з товщі шару, прокатує по ньому голчастим аераційним валиком. Робимо це до тих пір, поки не з’являться ознаки загустіння. Для цього буде потрібно приблизно 15 — 30 хвилин. Для пересування по підлозі необхідно використовувати взуття з підошвами, що мають високі шпильки.
 • Для придбання підлогою самої максимальної міцності, всю його поверхню можна закрити поліетиленовою плівкою або фольгою.
 • Застигання фінішного шару відбувається не менше доби. Точний час можна дізнатися на упаковці від матеріалу.

Нанесення останнього захисного шару

На цьому створення оригінального 3Д статі практично закінчено. Однак для забезпечення додаткового захисту від пошкоджень і додання блиску на фінішне покриття потрібно нанести захисний лак. Це робиться після закінчення полімеризації фінішного покриття. При цьому потрібно знати, що:

 • Спеціальний лак здатний захистити підлоги 3D від різних пошкоджень. Він здатний продовжити їх термін експлуатації значно, так як не дає вбирати бруд.
 • Лак наноситься товщиною 2-3 мм, а його витрата при цьому буде становити не більше 150 гр / м2.
 • Підлоги 3D можна використовувати приблизно через дві доби після нанесення лаку.

Технічне обслуговування та повсякденний догляд за такою підлогою дуже простий. Він зовсім не вбирає ніяку бруд і не накопичує неприємні запахи. Захисні якості практично будь-яких лаків дозволяють здійснювати вологе прибирання абсолютно будь-якими миючими засобами.

Як бачимо, при наявності бажання, терпіння і певних навичок роботи, можна здійснити самостійну заливку полімерних 3Д підлог. Одержаний результат цілком може вразити ваших друзів оригінальністю і красою. Щоб цього досягти, потрібно дотримуватися правил, викладені в цій статті вище.

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

Читайте також:  Як прибрати скрип дерев'яної підлоги

Вам також може бути цікаво:

vinilovyj pol1 - 3D підлога
Вінілова плитка для підлоги
Вінілова плитка для підлоги Вінілова плитка для ...
vyiravnivanie pola s pomoshhyu spetsialnyih smesey - 3D підлога
Вирівнювання підлоги за допомогою спеціальних сумішей
При зведенні будинків в нашій країні, ...
2 - 3D підлога
Наливна підлога з малюнком
Наливна підлога з малюнком стає справжнім ...
vodorastvorimij lak dlya parketa - 3D підлога
Як вибрати лак для паркету
Як вибрати лак для паркету Головна відмінна ...
1084 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *