10 помилок при утепленні фасаду

10 помилок при утепленні фасаду

Що потрібно знати про утеплення фасаду приватного будинку, перш ніж братися за роботу, щоб не довелося все переробляти вже через рік? Поради, народжені досвідом

Геніальне просто. Взяти хоч звичайний термос — незамінна в господарстві річ, зберігає тепло всякої залитої в неї рідини, не звертаючи уваги на температуру навколишнього середовища. Все завдяки ідеальній теплоізоляції. Ця технологія знаходить безліч застосувань. У тому числі вона використовується і для утеплення житлового будинку. Вигоди від такого ходу очевидні: легко підтримувати температуру в приміщенні, набагато менше доводиться витрачати на опалення (цілком досяжний результат в 50% скорочення тепловтрат, і навіть більше), подовжується термін експлуатації приватного будинку в цілому.

Інша справа, що грамотно утеплити будинок — це вам не термос в магазині купити, тут є широке поле для помилок, які можуть знецінити всю виконану роботу. Але ми з радістю допоможемо вам таких помилок уникнути.

Помилка № 1. Все одно, скільки покласти утеплювача

Перша не тільки по порядку, але і за значимістю. Багато недосвідчені в будівельній справі споживачі помилково вважають, що якщо вони купили утеплювач, і наклеїли його на стіну, то він тепер просто зобов’язаний «працювати» і захищати споруду від холоду. Насправді, щоб отримати результат, потрібно не просто покласти утеплювач, а покласти ДОСИТЬ утеплювача!

Ясна річ, вам не хотілося б витрачати надто багато грошей на дорогі матеріали, тому ви повинні точно знати, утеплювач якої товщини вам необхідний. Одному фасаду може вистачити і 5 см утеплювача (наприклад, стіни з газобетону товщиною 30см), а іншому не вистачить і 10 см (наприклад, стіна в «півцеглини»). В першу чергу все залежить від матеріалу і товщини стіни. У більшості випадків для нашого регіону прийнятною товщиною утеплювача (пінопласту або мінеральної вати) є 10 см.

utepleniye-fasadow-chastnogo-doma minvatoy


 

Читайте також:  Обшивка будинку зовні: огляд матеріалів

Помилка № 2. Утеплення будинку зсередини

Рідкісні випадки, коли утеплення будинку зсередини залишається єдиною опцією. Але в абсолютній більшості варіантів власнику приватного будинку варто віддати перевагу зовнішньому утепленню.

І справа не тільки в тому, що внутрішнє утеплення зменшує простір кімнат будинку, це як раз фактор другорядний. Куди гірше те, що при внутрішньому утепленні зовнішня стіна будівлі починає серйозно замерзати, а точка роси (місце утворення конденсату) зсувається вглиб утеплювального пирога.

«Спіймати конденсат» і так-то непросто, а при внутрішньому утепленні це стає справжньою задачкою. Вам практично точно буде потрібна додаткова вентиляція, і не факт, що в кінцевому рахунку вдасться організувати все досить добре і надійно. Тому, якщо у вас є можливість зробити зовнішнє утеплення, замість внутрішнього, настійно рекомендуємо вам такою можливістю скористатися і робити зовнішнє утеплення фасаду приватного будинку.

 

uteplenie-doma-iznutry

Помилка № 3. Непридатний кріплення

Армування сітки на сухий пінопласт, відмова від використання дюбелів (сумно часто практикується при утепленні пінопластом), дешевий і неякісний клей — ось прекрасний спосіб заплатити набагато більше необхідного за спробу заощадити. Кожен матеріал-утеплювач має досить сувору і відточену технологію кріплення. Перш ніж братися за неї, потрібно переконатися, що ви розібралися у всіх аспектах і нюансах: куди і що клеїти-кріпити-армувати, і яка вірна послідовність шарів пирога.

kreplenie-penoplasta-dubelyami

 

Помилка №4. Забути про підвал

Ваш підвал неодмінно помститься вам, якщо ви залишите його без належної уваги при утепленні будинку. Багатьом здається, що він не приймає особливого участі в теплових втратах будівлі, але на ділі його роль в цьому — одна з ключових. Утеплення фасаду приватного будинку обов’язково має бути погоджено з належним ж утепленням і підвального приміщення.

 

uteplenie-tsokolnogo-etaga

 

Помилка №5. Недбала укладання утеплювача

«І так зійде!» — такий девіз любителя заплатити купу грошей, і не отримати ніякого результату. Повірте, ваш домашній термос мало чим відрізнявся б від звичайного чайника, якби в ньому були хоч найменші зазори, що порушують ізоляцію. Плити утеплювача повинні бути укладені так щільно і рівно, як це тільки можливо. Робота повинна бути воістину ювелірною, і стежити за відсутністю навіть найменших дір і кособочін потрібно з усією ретельністю.

uteplenie-doma

Помилка №6. Погана підготовка підстави

Грунтовка перед початком роботи з утеплення фасаду приватного будинку — один з найважливіших етапів всього процесу. Поверхня повинна бути ідеально рівною, очищеною від будь-якого сміття, якщо ви не хочете появи «бульбашок» або навіть шматками відвалюється штукатурки.

 

Читайте також:  Утепление потолка

uteplenie-sten-minvatoy

Помилка №7. Братися за утеплення, не маючи ніякого досвіду.

Якщо вам ніколи раніше не доводилося утеплювати фасад, то рішення зробити все самому, заощадивши на наймання професіоналів, стане, швидше за все, дуже дорогим. Сучасні технології утеплення вимагають певного майстерності та досвіду. Братися за це вперше і самому — вірний спосіб покуштувати свій «перший млинець грудкою». Якщо вам важливий не досвід, а результат, то краще звернутися до бригади з хорошою репутацією, це вийде куди дешевше. До речі, досвід якраз можна придбати, спостерігаючи за роботою фахівців.

 

kursi-po-utepleniu-sten

Помилка №8. Шукати «швидко і недорого»

Якщо ви бачите оголошення про послуги утеплення фасадів приватних будинків з крупно виділеними словами «швидко і недорого» — це сигнал, який повинен спонукати вас пройти повз такого оголошення. Можливо, це лише рекламний трюк, але краще не ризикувати. Краще шукайте компанію, в якій вам чесно скажуть, що в роботі над утепленням фасаду з трьох опцій «швидко», «якісно» і «недорого» — вибрати можна будь-які, але тільки дві.

bistro-nedorogo-kachestvenno

 

Помилка №9. Залишити роботу без нагляду

Навіть якщо ви впевнені, що найняли маститих спеців, все одно варто контролювати їх роботу. Велите ознайомити вас з планом майбутніх робіт, нехай вам роз’яснять кожен крок, чому саме були прийняті такі рішення. Так вам буде легше зрозуміти, з ким ви маєте справу. Не бійтеся виглядати наївно: нормальний фахівець ніколи не відмовиться пояснити, чому він виконує свою роботу саме так, а не інакше.

Також будьте уважні до кошторису. У наших співвітчизників часто бувають комплекси з цього приводу, вони бояться образити своїм недовірою майстра. Але будь-яка нормальна бригадир сам із задоволенням продемонструє власну чесність і буде вести справи прозоро: заздалегідь попередить про вартість, не буде намагатися проштовхнути прихованих платежів під час укладання угоди, і інших подібних танців з бубнами навколо кінцевого рахунку від справжнього професіонала ви не побачите.

kontrol-stroitelstva

 

Читайте також:  Як зробити ґрунтовку по металу

Помилка №10. Думати, ніби «всі ці договори однакові»

Жодна поважаюча себе фірма не почне працювати без укладення договору. І договори ці зовсім не такі стандартні, як здається середньому споживачеві. Одні відкрито розписують права і обов’язки сторін, а в інших одні тільки «захисні пункти», які знімають з фірми всю відповідальність за зроблену роботу. Це зовсім не жарт: деякі договори дійсно більше нагадують прийом афериста, ніж забезпечують чесну угоду. Істина не меркне від повторень: завжди читайте договір перед підписанням.

І як бонус — ще кілька невеликих, але корисних порад з утеплення фасаду:

  • утеплювальні плити повинні покривати не менше 60% загальної поверхні
  • армуючої сітки потрібно обов’язково клеїти, а не шпаклювати
  • оптимальна погода для робіт: суха, безвітряна, 5 — 25С
  • уникайте попадання клею в місця стиків утеплювача — це майбутні містки холоду
  • не відкладайте замовлення робіт до осені — на початку літа у майстрів більше вільного часу, і погодні умови більш підходящі

Ми сподіваємося, що ця інформація буде вам корисною.І не забувайте відвідувати наш сайт! ©-7588.com.ua.

874 переглядів

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *